Dzień 13 - Wyzwanie 30 dni bliżej minimalizmu - Domowy Klimacik blog

 Witajcie 

Kochane czytelniczki i czytelnicy!
Zadanie na dziś: Skup się na jednej czynności przez 20 min

 

 
Pewnie dla wielu z Was dzisiejsze zadanie jest banalnie proste, ale dla mnie nie. Mam w ostatnim czasie duży problem ze skupieniem się na jednej czynności. Zawsze wykonując daną rzecz robię coś jeszcze przy okazji. Jeśli Wy wieszając pranie słuchacie muzyki albo rozmawiacie z kimś przez telefon to nie robicie jednej rzeczy. Jeśli tak samo robiąc obiad, w między czasie pakujecie zmywarkę, ścieracie blaty albo rozmawiacie z dziećmi to też robicie kilka czynności jednocześnie. 
 
Nasz świat taki właśnie się stał na przestrzeni kilkunastu lat. Im więcej zrobimy tym lepiej. Przynajmniej tak nam się wydaje, ale czy na pewno? Robiąc wiele rzeczy mechanicznie nie zastanawiamy się nad nimi, a potem szukając czegoś zupełnie nie pamiętamy, gdzie daną rzecz położyliśmy, schowaliśmy itp.
 
 

 


W tym zadaniu chodzi o to by przez chwilę poświęcić się tylko jednej rzeczy. Wieszasz pranie? To wieszaj tylko pranie. Robisz obiad? To tylko obiad. Jeśli odpoczywasz to odpoczywaj, bez telefonu. Wiem, że wiele rzeczy musimy robić w tym samym czasie, bo inaczej nie udałoby się wszystkiego zorganizować. Zadanie miało na celu bycie przez 20 min skupionym tylko na jednej czynności. 
 
Czy mi się udało? Byłam z pieskiem na spacerze przez dłużej niż 20 min, ale chyba przez ten cały czas nie byłam skupiona tylko na tym, bo zrobiłam dla Was zdjęcie ;) A to już kolejna rzecz. 
Dla mnie to trudne zadanie, ale mam nadzieję, że uda mi się w ciągu dnia znaleźć tę chwilę na pełnię świadomości i uważność. 
 


A Wy skupiacie się często na jednej czynności czy cały czas MULTITASKING?

Dobrej nocy i do jutra 💛

 

💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛

Dołącz do mnie, do wyzwania 30 dni bliżej minimalizmu!

Nie musisz wykonywać zadań jak ja codziennie. Możesz wykonać zadanie, które  będziesz chciał/a

Będzie mi ogromnie miło  jeśli codziennie rano będziesz ze mną w Social Media  i zobaczysz moją relację, skomentujesz, udostępnisz 🤍

To dla mnie ogromne wsparcie!

Cieszę się,  że tu jesteś 🤍🍀bez Ciebie już dawno nie byłoby bloga :)Komentarze

 1. Takie skupienie bardzo trudno tak od razu osiągnąć, ale można to w sobie wypracować i naprawdę ta umiejętność dużo zmienia w codzienności.

  OdpowiedzUsuń
 2. To ciekawe wyzwanie. Trudne w dzisiejszych czasach, dlatego czytam książki, bo można się skupić na tym, co czytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Łapię się na tym że robię kilka rzeczy na raz. A gdy mam dzień wolny od pracy nie umiem sobie po odpoczywać

  OdpowiedzUsuń
 4. EEE spacer z psem rozprasza, bo trzeba na niego zwracać uwagę czy nie broi, czy nie znalazł "niespodzianki" w trawie ;)
  Ja się skupiam na mięśniach jak mam wizytę u fizjoterapeuty ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Często robię kilka rzeczy na raz, a nie zawsze jest to dobre...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli chodzi o obowiązki domowe to fakt, robię kilka rzeczy na raz bo chcę mieć jak najszybciej to z głowy i zająć się czymś przyjemniejszy. Nad czym się skupiam przez 20 minut albo i dłużej? Na czytaniu. Wyłączam się tak, że nic do mnie nie dociera ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik