Dzień 10 - Wyzwanie 30 dni bliżej minimalizmu - Domowy Klimacik blog

 

 Witajcie

Kochane czytelniczki i czytelnicy!

Zadanie na dziś: Uporządkuj swoją szafę z ubraniami

 

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzny!


 Dzisiejsze zadanie mnie zaskoczyło. Czy to jakaś złośliwość losu czy jak? Tydzień temu miałam robić porządki w szufladzie, a teraz z ciuchami? W niedzielę? 

Ja mam niedzielę zawsze zaplanowaną dla rodziny i dla siebie, dla regeneracji przed tygodniem pracy. Sprzątanie dziś nie wchodziło w grę ;)

  Ale! To zadanie wykonywałam już wiele, wiele razy. Nie zawsze zrobiłam fotkę jak wrzucałam rzeczy do wrzutni, nie zawsze robiłam zdjęcie przed i po. Czasami moje porządki odbywały się bardzo spontanicznie. Jak sobie pomyślę ile miałam jeszcze rok temu ubrań w porównaniu do teraz to sama się łapię za głowę. Moja szafa pękała w szwach. Każda półka miała dwa rzędy wypełnione po "sufit" tak ciasno, że gdy przychodziłam z miską wypranych ubrań to nie miałam jak tego upchnąć. Najgorsze było to, że ja połowy z tych ubrań nie nosiłam. Część była za mała, ale przecież schudnę. To się jeszcze nadaje, ale po domu, a tamto może kiedyś ubiorę, bo przecież jest w dobrym stanie. Za dużych też było trochę, ale przecież w domu można wyglądać jak łachman, nie?

 

 

Kilka książek mi otworzyło oczy, do tego parę podcastów, parę filmów na YT i teraz czuję, że naprawdę mam tyle ile potrzeba. Aczkolwiek jest tak, że im mniej masz tym mniej potrzebujesz. Coś w tym jest, bo kiedy zaczęłam wyrzucać to ciągle widziałam rzeczy, których mogę się pozbyć. Zdarzało się, że kolejnego dnia trochę żałowałam, ale za chwilę przychodziła myśl, że przecież i tak tego nie nosiłam albo nie używałam. 

  

 Teraz jestem na takim etapie, że regularnie będę robiła przegląd przed sezonem. Już mam w głowie kilka sukienek, które mi się podobają, ale ja w nich źle wyglądam, więc jak zrobi się ciepło to je oddam w dobre ręce. 

 

 A Wy jak często robicie porządki w szafie? Regularnie pozbywacie się tego czego nie nosicie?

Dobrej nocy i do jutra 💛

💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛 


Dołącz do mnie, do wyzwania 30 dni bliżej minimalizmu!

Nie musisz wykonywać zadań jak ja codziennie. Możesz wykonać zadanie, które  będziesz chciał/a

Będzie mi ogromnie miło  jeśli codziennie rano będziesz ze mną w Social Media  i zobaczysz moją relację, skomentujesz, udostępnisz 🤍

To dla mnie ogromne wsparcie!

Cieszę się,  że tu jesteś 🤍🍀bez Ciebie już dawno nie byłoby bloga :) 

Komentarze

 1. Zacznę od skarpet. Staram się regularnie sprzątać w szafie, ale niestety to szybko mi się nudzi, albo jak coś lubię, ale już tak dobrze nie leży to mówię sobie "schudnę" i odwieszam z powrotem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze robię przegląd szafy co sezon. Rzeczy, które z jakiś powodów nie noszę staram się usuwać- do kontenera, albo do pobliskiego lumpeksu który skupuje ubrania. Wczoraj spontanicznie mnie naszło i zrobiłam porządek w szufladzie córki- wyrzuciłam znoszoną bieliznę i skarpety. Od razu zrobiło się więcej miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Staram się na bieżąco układać ubrania, mam do tego odpowiednio podpisane pojemniki w garderobie, ale czasami trudno mi utrzymać porządek. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale pięknie w tej twojej szafie, luźno i przejrzyście. Co jakiś czas robię porządek w ubraniach.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik