Dzień 14 - Wyzwanie 30 dni bliżej minimalizmu - Domowy Klimacik blog

 Witajcie 

Kochane czytelniczki i czytelnicy!

Zadanie na dziś: Wyrzuć jedną rzecz, która jest dla Ciebie sentymentalna.  

Jeszcze kilka miesięcy temu to zadanie byłoby dla mnie niewykonalne. 

Nie umiałam wyrzucić nic co przypominało mi o czasie, kiedy chłopcy byli mali. Czym się bawili, co czytaliśmy, oglądaliśmy i tak dalej. Cały czas pamiętam to jacy oni byli, co lubili itp. Oni jednak już tacy nie są i nigdy nie będą.  


 

Pytani o coś co robiliśmy jak byli mali, nie pamiętają tego, bo mieli za mało lat albo zwyczajnie pamiętają inne rzeczy. Bardzo długi czas właśnie przez to, że zabawki, książki, ubranka, kojarzyły mi się z ich dzieciństwem nie mogłam tego wyrzucić ani oddać. 

Wystarczyło, że uświadomiłam sobie fakt, że ten czas NIGDY JUŻ NIE WRÓCI. Tego nie ma i już nie będzie, a oni są duzi i lubią inne rzeczy. Zaczęłam ściągać te wszystkie rupiecie ze strychu i okazało się, że one nie wyglądają już tak jak ja to zapamiętałam. Niektóre zabawki zniszczone, a inne wybrakowane. 

Zawsze pytam chłopaków czy mogę coś oddać albo wyrzucić, ale zdarza się bardzo często, że oni w ogóle nie pamiętają niektórych rzeczy. 

Poprzestawiałam sobie kilka faktów w głowie i teraz bez żadnego problemu mogę codziennie coś wystawić, oddać albo zwyczajnie wyrzucić, nawet jeśli jest dla mnie sentymentalne.

Nie twierdzę, że nie ma takich rzeczy, których mi szkoda, ale od tego czasu jak zaczynałam do dzisiaj zrobiłam ogromny krok.

 


 Jest to trudne, ale nie do niewykonania. Jeśli ktoś jest na początku drogi z odgracaniem to powinien rzeczy sentymentalne zostawić na koniec. Zaczyna się zawsze od tego najłatwiejszego czyli od ubrań. 

Im jest się dalej na tej drodze tym jest łatwiej.

A Ty jaką wyrzuciłaś/ wyrzuciłeś ostatnio rzecz sentymentalną?

 

Dobrej nocy i do jutra 💛

 

💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛

Dołącz do mnie, do wyzwania 30 dni bliżej minimalizmu!

Nie musisz wykonywać zadań jak ja codziennie. Możesz wykonać zadanie, które  będziesz chciał/a

Będzie mi ogromnie miło  jeśli codziennie rano będziesz ze mną w Social Media  i zobaczysz moją relację, skomentujesz, udostępnisz 🤍

To dla mnie ogromne wsparcie!

Cieszę się,  że tu jesteś 🤍🍀bez Ciebie już dawno nie byłoby bloga :)

Komentarze

 1. Też lubię odgracać mieszkanie, czasami jest tego niewiarygodnie dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też lubię odgracać mieszkanie, czasami jest tego niewiarygodnie dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zadanie chyba byłoby dla mnie najtrudniejsze. Z każdą sentymentalną rzeczą wiąże się jakaś historia, dlatego byłoby mi bardzo trudne się jej pozbyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie dziś idę sprzątać na poddaszu :D

  OdpowiedzUsuń
 5. It's always great if you can part with it as a gift. Unfortunately, I have friends who give me their unwanted stuff (Usually, material). But it is a good idea to get used to parting with it. You are so brave.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oh, I should do it more, but generally other crisis have to happen before I take the challenge. Thanks so much.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem ale ja chyba nie jestem sentymentalna i nie przywiązuje się do rzeczy. Tak patrząc na to co mam w domu to zostawiam kartki z urodzin, jakiś ważnych okazji bo to miłe obejrzeć je za jakiś czas. Mam nawet takie pudełko, w którym przechowuje różne rzeczy od narodzin syna i przekaże mu to jak skończy osiemnaście lat. Chociaż dla niego to pewnie będą zwykłe rzeczy, niezbyt sentymentalne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik