WIELKA MISJA MAŁEJ SONDY - Niezwykła podróż sondy New Horizons przez Układ Słoneczny

 Witajcie

 

 Dzisiaj przychodzę z drugą nowością z serii Akademia Mądrego Dziecka, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa HARPER KIDS.

WIELKA MISJA MAŁEJ SONDY to publikacja niezwykła w swoim wydaniu i jednocześnie bardzo ciekawa. Na szczegóły zapraszam poniżej.

 

WIELKA MISJA MAŁEJ SONDY - Niezwykła podróż sondy New Horizons przez Układ Słoneczny

 


Publikacja WIELKA MISJA MAŁEJ SONDY jest niemal takich rozmiarów jak wspominana ostatnio o warzywach ;) 

Mniej więcej format A4, ale nieco szersza. Twarda okładka, a na niej nasza dzisiejsza bohaterka, czyli sonda kosmiczna

 
 

Nasza podróż zaczyna się już podczas startu sondy, ale nim będzie swoich normalnych rozmiarów najpierw przypomina rakietę kosmiczną. Musi przelecieć całe mnóstwo kilometrów by zgubić swój ładunek, ten który nie ma już paliwa i jest zbędny. W kosmosie sonda poradzi sobie zupełnie sama. Nabiera prędkości niczym torpeda. Obserwuje całe swoje otoczenie, kolejne planety, księżyce, ale przy tym zastanawia się jak to będzie kiedy doleci do celu. A jej celem jest PLUTON, najdalej oddalona planeta w całym Układzie Słonecznym. Dla jednych to planeta dla innych nie, ale wszyscy zgodnie są ciekawi jaka ona właściwie jest i tym ma się zająć nasza sona, a pisałam już jak się nazywa? Jej nazwa to New Horizons, czyli Nowe Horyzonty, ale dla ułatwienia autorka nazywa ją Horyzontką.

 


 

Jak przebiega cała podróż naszej małej Horyzontki musicie przekonać się sami, ja jedynie mogę napisać, że przygoda ta była bardzo ciekawa. Dużo wspaniałych informacji, bardzo ładne ilustracje, a wszystko to kręci się wokół kosmosu. 

 

Zarówno fanom książek o kosmosie jak i tym wszystkim, którzy są ciekawi niezwykłych przygód polecam książkę WIELKA MISJA MAŁEJ SONDY

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik