Czytam sobie: Kartofel i Werka Blogerka, Fafik i kogut, Tajemnica zielonej butelki - nowości książkowe do nauki czytania

 Witajcie

 

 Myślę, że dobrze znacie serię książek CZYTAM SOBIE. Jeśli nie to przypomnę tylko, że jest to cykl publikacji, który można czytać w trzech stopniach: Poziom 1 dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z książkami i czytaniem; Poziom 2 dla tych, które już radzą sobie lepiej i mogą czytać dłuższe zdania ze zrozumiem oraz ostatni Poziom 3 dla tych, którzy nie mają już żadnych problemów z czytaniem i pochłaniają książki jednym tchem ;)

W ostatnim czasie z tej właśnie serii ukazały się nowości i dzisiaj chciałabym zaprosić na 3 publikacje, które zagościły w naszej biblioteczce i do których chcemy Was serdecznie zachęcić.

 

Czytam sobie: Kartofel i Werka Blogerka, Fafik i kogut, Tajemnica zielonej butelki - nowości książkowe do nauki czytania

 

KARTOFEL I WERKA BLOGERKA

Poziom 2

 
 

Jak tylko przeczytałam, że będzie o blogerce to już się ucieszyłam. Jednak okazało się, że sława może zawrócić w głowie i nie wszystko co piękne musi być przyjazne, dobre i miłe. Czasami duże niezbyt urodziwe Trole okazują się sympatyczniejsze i mogą zyskać o wiele więcej życzliwości i znajomych niż blogerka, która chce tylko rozgłosu.

Jak to wszystko dokładnie się potoczyło sami musicie się przekonać. Duża czcionka, niebanalne ilustracje, a do tego ciekawa fabuła zachęca do sięgnięcia po lekturę.

  

 

FAFIK I KOGUT

Poziom 2

 
 

Z Fafikiem mieliśmy przyjemność się poznać przy okazji publikacji, którą możecie sobie przypomnieć >>tutaj 

Tym razem sympatyczny psiak wybiera się ze swoją rodzinką na wakacje. Na początku jest dużo obaw, bo podobno wakacje mają być u Baby Jagi, która lubi słodycze, więc może i dzieci i psy także, ale jeść? 

Na szczęście wszystko dobrze się kończy tylko ten kogut.... Sami sprawdźcie jak to właściwie było ;)

  

 

TAJEMNICA ZIELONEJ BUTELKI

Poziom 3

 
 

Ta książeczka jest o chłopcu i o dziewczynce, którzy żyli po dwóch stronach morza. Każde codziennie wychodziło na spacer nad morze blisko swojego domu. Dziewczynka pewnego razu znalazła nietypową rzecz, czyżby to Dżin, który spełnia życzenia? Chłopiec również znalazł nietypowy prezent. Co z tego wyniknie? Sami się przekonajcie.

 
 


By zachęcić dzieci do czytania najważniejsze jest by książka była ciekawa, wtedy aż chce się po nie sięgnąć. Te książeczki właśnie takie są, dlatego niezmiennie je polecamy :) Cała seria jest warta uwagi.

  

Publikacji szukajcie na stronie wydawnictwa

>>> tutaj

 

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik