DLACZEGO JEMY ROŚLINY? Sekrety owoców, warzyw i zbóż - Akademia Mądrego Dziecka

 Witajcie

 

Jak byłam mała pamiętam, że byłam strasznym niejadkiem. Nie lubiłam wielu warzyw, ale owoce za to jadłam często. Teraz zupełnie nie wyobrażam sobie życia bez roślin. Mogłabym jeść tylko takie dania, które składają się z warzyw, owoców i zbóż. Moje dzieci jak do tej pory nadal nie są przekonane do warzyw. Liczę na to, że tak jak i ich mamie przejdzie ta awersja. 

Zawsze patrzę z zazdrością na pociechy moich znajomych jak pałaszują różne pomidorki i sałatki. Pewnie wiele dzieci lubi takie dania, ale są zapewne też i takie, które kręcą nosem przy stole. 

W takich przypadkach warto sięgnąć po książkę. Książka dobra na wszystko. Dzisiaj właśnie przychodzę z jedną ciekawą i zarazem nietypową książką o roślinach, a w niej odpowiedź na pytanie: Dlaczego je jemy?

 Publikacja DLACZEGO JEMY ROŚLINY? Sekrety owoców, warzyw i zbóż to seria wszystkim moim czytelnikom dobrze znana, a mianowicie:  Akademia Mądrego Dziecka

Ta seria ma za zadanie zarazić dzieci wiedzą i chęcią poznawania świata. Duża kolorowa książka z twardą okładką, a na niej ogrom warzyw.

 
 

Czytając kolejne strony dowiadujemy się dlaczego jemy akurat te rośliny, a nie inne. Czemu powstają ciągle nowe odmiany? Skąd pochodzą rośliny, które dobrze znamy? Jak zostało odkryte rolnictwo? Jakie to są rośliny udomowione?

Wszystko napisane z humorem i skierowane bezpośrednio do dzieci. Wszystkie pytania są dla dzieci, tak jakby rośliny, które są tam bohaterami zadawały te pytania.

 


 
Przepiękne ilustracje i ogromna dawka praktycznej wiedzy to wszystko znajdziecie w DLACZEGO JEMY ROŚLINY? Sekrety owoców, warzyw i zbóż.

Myślę, że taka pozycja książkowa będzie dobrym początkiem do tego by przekonać niejadka warzywnego do ich spróbowania. Przecież one są z nami od wielu, wielu lat i zawsze człowiek był ich ciekawy. 

 

Serdecznie polecamy!

Szukajcie jej na stronie wydawnictwa 

HARPER KIDS


 

 

Komentarze

 1. Dzieci są ciekawe świata i wszystkiego co je otacza. Ta książka z pewnością dobrze wpłynie na wyobraźnię nie jednego dziecka. Super wydana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie, że takie fajne i wartościowe książeczki pojawiają się na naszym rynku czytelniczym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ilustracje i pozycja wydaje się być naprawdę interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepięknie wydana jest ta książka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik