Michel Plessix - O czym szumią wierzby? Tom2 Auto, Ropuch, Borsuk

 Witajcie

 

Dzisiaj przychodzę z komiksem.  

O czym szumią wierzby? to adaptacja komiksowa, która powstała na podstawie powieści Kennetha Grahame'a.  Pięknie wydana, z pięknymi ilustracjami. Pierwszy tom jakoś nam umknął, ale drugi już udało nam się zdobyć dlatego zapraszam na kilka słów więcej, które możecie przeczytać poniżej.

 

Michel Plessix - O czym szumią wierzby? Tom2 Auto, Ropuch, Borsuk

Michel Plessix - O czym szumią wierzby? Tom2 Auto, Ropuch, Borsuk


Na okładce:

Szczur i Kret prawie zapomnieli o strachu, jakiego najedli się podczas wyprawy do puszczy... Emocje opadły, a dwaj przyjaciele znaleźli wytchnienie w ciepłej, bezpiecznej i przytulnej norze Borsuka, który w labiryncie podziemnych korytarzy szykuje im moc niespodzianek. Tymczasem nadchodzi pora powrotu do domu, gdzie czeka ich kolejne zaskoczenie. Ropuch oszalał! Oszalał na punkcie prędkości, warkotu silnika, zapachu oleju i benzyny... Krótko mówiąc – automobil odebrał mu rozum! Aby przywrócić zmysły porywczemu płazowi, jego przyjaciele postanawiają zastosować nadzwyczajne środki. Ale czy to wystarczy? 


Niezwykła baśń „O czym szumią wierzby” Kennetha Grahame’a, uchodząca za perłę angielskiej literatury, wielokrotnie ekranizowana, doczekała się pierwszego wydania na kartach komiksu. Pełnowymiarowe, barwne postacie, wyjątkowe poczucie humoru i bijąca z każdej strony czułość do przyrody oczarowały czytelników na całym świecie, w tym Michela Plessixa, dzięki któremu powstała urzekająca adaptacja komiksowa - subtelna i pełna fantazji. 
 
 

 


 
Książka jest dużego rozmiaru, nieco większa niż format A4. Okładka poduszkowa, co jeszcze bardziej dodaje jej uroku.  W środku barwne postacie i przepiękne ilustracje. 
To opowieść o przyjaźni, takiej gdzie każdy jest dla siebie wyrozumiały. Ze stron bije spokój i ciepło. 
Kiedy jeden z bohaterów, Ropuch dostał bzika na punkcie jazdy samochodem, tak bardzo, że jest w stanie zrobić sobie i innym krzywdę z odsieczą przychodzą przyjaciele. Muszą jednak dopuścić się nietypowych rozwiązań by mu pomóc wrócić do normalności. Czy im się uda? 
 

 

Komiks jest z serii "Mój pierwszy komiks 5+", który jest przeznaczony dla najmłodszych czytelników do samodzielnego czytania lub wspólnie z rodzicami. 

Komiks świetnie sprawdza się podczas nauki czytania, ponieważ tekst jest dzielony między ilustracjami. Wtedy dziecku wydaje się, że nie ma go aż tak dużo i łatwiej jest się przełamać by samodzielnie czytało.

Ta opowieść jest jednocześnie spokojna, ale też sporo się dzieje. Bohaterowie są tak charakterystyczni, że łatwo ich zapamiętać. Nie mieliśmy okazji poznać wcześniej tej bajki, ale chętnie ją poszukamy, bo ciekawi nas jakie jeszcze inne przychody czekają te sympatyczne zwierzątka.

 Publikacja do nabycia między innymi na stronie wydawnictwa >>>tutaj

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik