FRIGIEL I FLUFFY ODLEGŁE LĄDY - TAJEMNICA ORIEL Tom III

 Witajcie

 

 

Książki z serii Minecraft pojawiały się na blogu całkiem sporo razy. Jednak zazwyczaj były to przewodniki, które prowadziły graczy po świecie Minecrafta przed monitorem.

Tym razem przychodzę z książką, która gości u nas pierwszy raz, a mianowicie jest to FRIGIEL I FLUFFY. Trzeci tom serii o przygodach Frigiela i jego wiernego psa Fluffiego.  

Na szczegóły zapraszam poniżej.

 

FRIGIEL I FLUFFY ODLEGŁE LĄDY - TAJEMNICA ORIEL Tom III


"ODKRYJ NOWE PRZYGODY MINECRAFTOWEGO FRIGIELA I JEGO PSA FLUFFY'EGO W ODLEGŁYCH LĄDACH!"

 

Na okładce:

Enora, matka Frigiela, pragnie za wszelką cenę wytrzebić magię. Jest bezlitosna. Uciekła z Kresu, zabierając blok dowodzenia, a pozostawiając tam swojego syna w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Mag i jego przyjaciele muszą się wydostać z tego złowrogiego wymiaru, ale wpierw trzeba uwolnić Alice z rąk sanubijskiego wojownika Ouerpo. Frigiel i Abel, broniąc się przed atakami Pożeracza, śpieszą jej na ratunek. Tymczasem wygłodniały potwór atakuje coraz zacieklej i wydaje się niezniszczalny...

Czy Frigiel i jego przyjaciele zdołają ujść cało z Kresu? Czy odnajdą Enorę, zanim ta przywoła Pożeracza do Odległych Lądów? Czy zdążą dotrzeć na legendarne podniebne wyspy Oriel, by tam szukać pomocy? Jedno jest pewne: Enora jeszcze nie raz ich zaskoczy...

 


TAJEMNICA ORIEL to trzeci tom z serii przygód Frigiela i Fluffiego. Przyznam szczerze, że nie miałam okazji poznać wcześniejszych części. Zaczynając czytać ten tom trochę się obawiałam czy zdołam wczuć się w całą przygodę na tyle żeby wiedzieć o co chodzi. Myślę, że autor pomyślał o tych, którzy nie czytali wcześniejszych książek i już na początku przedstawił wszystkich bohaterów, a nawet jest małe streszczenie z poprzedniej części. 

 
 

Muszę Wam się przyznać, że ja zupełnie nie gram. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w grze Minecraft i było mi z początku trochę trudno "wejść" w ten świat, jednak już po paru stronach można złapać bakcyla. Jedno muszę przyznać tej publikacji, że tam nie ma nudy. Cały czas coś się dzieje, akcja pędzi i co rusz są zwroty.

Osobiście wolę inną literaturę ;) pewnie dobrze o tym wiecie jeśli śledzicie mojego bloga. Jednak szukając oceny wśród grupy wiekowej dla której jest skierowana ta seria, wiem, że ma ogromne powodzenie i niejeden fan nie może się oderwać od kolejnego rozdziału. Świetna przygoda dla tych, którzy lubią samą grę, ale też dobra wiadomość dla tych którzy czekali na kolejny tom. Z drugiej strony mama wcale nie musi się dobrze bawić czytając książkę dziecku. Wystarczy, że słuchacz jest zachwycony, a tym samym mam nadzieję, że synek sam kiedyś przeczyta całość. 

Publikacji szukajcie na stronie wydawnictwa >>> tutaj

Komentarze

 1. Fajnie, że cały czas coś się dzieje. Kolory przykuwają wzrok.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już samo wydanie tej książki na pewno skusi do jej przeczytania wiele osób z grupy docelowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj ja też wolę inną literaturę :P Ostatnio męczymy dodatkowo audiobooki, głównie w samochodzie i tym sposobem zaliczyliśmy drugą lekturę, choć nie dla tego, że była wymagana. Młodemu tak się spodobała książka "Cukierku, ty łobuzie", że lecimy już z 6 tomem w audiobooku i młody kupił sobie 1 tom w papierze. W ramach ćwiczenia czytania, mają przygotowywać fragmenty ulubionej książki i ją właśnie wybrał :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świetnie:) Nie ma nic lepszego niż kiedy dziecko samo sięga po książki.
   Te Cukierku... Nie znamy;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik