Pan Borsuk i pani Lisica - Ale załoga! Trzeci tom przygód Róży, Szperaczka i Borka. Komiks 5 +

 Witajcie

 

Dzisiaj chciałabym pokazać jeszcze jeden komiks, który również jest przeznaczony do nauki samodzielnego czytania. Seria przygód z młodym liskiem i borsukami pojawiła się na blogu już wcześniej. Pierwsza część do przypomnienia jest tutaj. Potem pojawiła się druga część, ale tej nie mamy i teraz kolejna trzecia. Wszystkie wydane dzięki nakładowi wydawnictwa EGMONT.

Jakie przygody lisicę i borsuki czekają tym razem? O tym przeczytacie poniżej.

 

Pan Borsuk i pani Lisica - Ale załoga! Trzeci tom przygód Róży, Szperaczka i Borka Komiks 5 +

 

Na okładce:

 Nadeszła jesień. Róża, Szperaczek i Borek postanowili zorganizować regaty na rzece. Ale muszą najpierw zbudować łódkę, co nie jest tak trudne, jak dogadanie się, jak ta łódka ma wyglądać. Czy uda im się w końcu wziąć udział w przygodzie żeglarskiej? 

Ludzkie charaktery w zwierzęcych maskach, zabawne perypetie i próba zmierzenia się z innością, która zamiast dzielić, łączy naszych sympatycznych bohaterów. Według dziennika „Le Monde” historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. 

  

Tak jak i wcześniejsza część, ta jest dużego formatu podobnego do A4. Poduszkowa okładka, a w środku cudne ilustracje. To one właśnie przyciągnęły mnie jako pierwsze i to przez nie sięgnęłam po tę książkę. Jak się potem okazało w środku jest jeszcze lepsza, ponieważ kolejny raz spotykamy się tutaj z lekcją tolerancji.

Dzieciaki, bo chyba tak można nazwać Różę, Szperaczka i Borka, jak zawsze szukają wrażeń. Zwykła zabawa im nie wystarcza. Tym razem wymyślili, że zbudują łódkę. Jak się okazuje, by coś razem zbudować trzeba mieć ogromną cierpliwość do drugiej osoby, bo ona może mieć całkiem odmienne zdanie w kwestii budowy. Nie mogąc się dogadać postanowili, że każdy zbuduje swoją łódź i wtedy zobaczą która jest najlepsza. Zorganizują regaty na rzece. Czy uda im się wszystko tak jak zaplanowali? 

  

Kolejna przygoda i kolejna lekcja. Nie zawsze wszyscy muszą się ze sobą zgadzać. Często jest właśnie tak, że dzieci mają odmienne zdanie i lubią by to ich pomysł został wdrożony w życie. Reszta może się nie zgodzić. Czasami lepiej jest się rozdzielić, ale czasami też trzeba uczyć się współpracy. Ta publikacja pokazuje różne aspekty jakie pojawiają się między rówieśnikami. Wspaniała pozycja dla dzieci by spojrzeć na niektóre sprawy z boku, ale też i bardzo dobra książka do nauki czytania. Jak wspominałam na początku wpisu jest to komiks do nauki samodzielnego czytania z serii"Mój pierwszy komiks 5+", który jest przeznaczony dla najmłodszych czytelników.

 


 

 

Tego komiksu, ale też i innych części szukajcie na stronie wydawnictwa >>> tutaj

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik