Akceptuję, co czuję: Złość - jak sobie z nią poradzić? Moja rodzina - Seria książek o uczuciach

 Witajcie

 

Książki z serii AKCEPTUJĘ, CO CZUJĘ pojawiały się już na blogu kilka razy. Dzisiaj przychodzę z kolejnymi nowościami jakie ostatnio ukazały się nakładem wydawnictwa HARPER KIDS

Tym razem spróbujemy się uporać ze ZŁOŚCIĄ i dowiemy się dlaczego RODZINA jest taka ważna.

 

Akceptuję, co czuję: Złość - jak sobie z nią poradzić? Moja rodzina - Seria książek o uczuciach

 

Obie książki tak jak i poprzednie z serii są tej samej wielkości, a w środku znajdziemy nie tylko dużą dawkę wiedzy, ale i świetne zadania do wykonania by lepiej zrozumieć temat jaki jest zawarty w publikacji.

 


MOJA RODZINA 

Tutaj przydadzą się pewne pomoce, takie jak nożyczki, taśma klejąca, kredki, pisaki, klej, gumka do ścierania i masa samoprzylepna.

  

Tak samo jak poprzednie części ta jest również zaledwie w kilku kolorach w środku. Mamy tutaj strony wyróżniające się różowymi barwami z domieszką białego i czarnego.  

Rodzina jest przedstawiona na różne sposoby. Świetnie pokazane jest to, że każdy może mieć inną rodzinę, w innym kraju inaczej się mówi, ale znaczy to samo. Już na pierwszej stronie mamy za zadanie dopasowanie naklejki z flagą do odpowiedniego języka. 

Zdarza się, że w rodzinie nie zawsze wszyscy się dobrze traktują i są dla siebie mili, ale warto o tym rozmawiać i mimo nierozumienia się w pewnych sytuacjach trzeba dążyć do zgody.

 

 

Zadania w książce świetnie pomogą dzieciom uświadomić pewne sytuacje, ale i nam rodzicom również mogą pomóc w zrozumieniu naszego dziecka. Być może nam się wydaje, że wszystko jest przez pociechę dobrze odbierane, a ono niektóre sytuacje rozumie w zupełnie inny sposób. Dlatego ćwiczenia ułatwią rozwikłać takie zagadki ;)

Jest tutaj poruszana kwestia rozwodu rodziców czy też adopcji. Wszystko jest tak przedstawione, że dziecko w dużo łatwiejszy sposób poradzi sobie z nową sytuacją.

Dla mnie to świetna pozycja, która pomoże w rozwiązaniu wielu problemów i nietypowych sytuacji rodzinnych. 

 

ZŁOŚĆ - JAK SOBIE Z NIĄ PORADZIĆ ?

W przypadku drugiej nowości wydawniczej jest bardzo podobnie. Również w rewelacyjny sposób są tutaj przedstawione pewne sytuacje, a dziecko w zadaniu musi wybrać czy taka postawa podoba mu się czy też nie.

 


 


 

Przybory, które będą potrzebne do rozwiązywania zadań są bardzo podobne jak w książce o rodzinie. Kolory jakie tutaj dominują to czerwony i czarny.

Wybieranie tego co jest dobre i rozróżnianie pozytywnych sytuacji od złych, uczy dzieci na przyszłość, że niektóre zachowania mogą krzywdzić innych. Bardzo ważne jest to, żeby ćwiczyć i rozmawiać z dzieckiem o takich sprawach kiedy jest spokojne, najedzone i wyspane. 

Zupełnie nie sprawdza się rozmowa o złości kiedy dziecko jest złe i rozdrażnione. Tym bardziej uważam, że takie publikacje są ogromnie potrzebne zarówno dzieciom jak i rodzicom.

 

 

Na końcu każdej z tych publikacji jest PORADNIK DLA RODZICÓW i oczywiście masa naklejek, które trzeba wykorzystać w odpowiednich zadaniach.

Kolejne dwie świetne pozycje, które wzbogaciły naszą biblioteczkę. 

Już nie możemy się doczekać kolejnych z serii.

 Jak do tej pory ukazały się:

 

 Wszystkich książek z serii, a także i nowości szukajcie na stronie wydawnictwa HAPER KIDS >>> TUTAJ

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik