Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY / Recenzja książki

 Witajcie

 

"Jak to się stało, że tak wiele kobiet buzuje ze złości, a mimo to niechętnie zabiera głos podczas spotkań czy trudnych dyskusji? Dlaczego kobiety często czują się za bardzo "hej, do przodu" a jednocześnie niewystarczające? Co powoduje, że w najważniejszych momentach naszego życia po prostu zastygamy? Co sprawia, że rezygnujemy z tego, co dla nas ważne - marzeń, planów, potrzeb?"

Te słowa przeczytamy na okładce nieprzeciętnej książki, dodatkowo wyróżnione na czerwonym tle. Czy mogłabym wybrać inną książkę do recenzji w tym wyjątkowym dla nas dniu? Tylko taką, która jest napisana przez kobietę, o kobietach dla kobiet. 

Mamy ogromną moc, mamy niewyobrażalne zasoby siły i możliwości, ale nie zawsze to wykorzystujemy. Pani Katarzyna Urbaniak w swoim przewodniku chce pokazać nam drogę, właściwą drogę do spełnienia, do marzeń i pragnień. 

Zapraszam na kilka skromnych słów ode mnie na temat tej lektury.

 

Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY / Recenzja książki
Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY


Kasia Urbaniak profesjonalna domina, a jednocześnie wieloletnia studentka taoizmu w jednym z najstarszych klasztorów w Chinach odkrywa przed nami swoje doświadczenie. Przelewa na karty książki to co chciałaby nam przekazać byśmy były silniejsze i nie bały się wyjść naprzeciw swoim marzeniom. 

Początkowo myślałam, że książka będzie o tym jak brać to czego chcemy i nie zważać na nic i nikogo innego. Bardzo się pomyliłam. Tak, mamy walczyć o swoje, mamy brać to czego chcemy i robić to na co mamy ochotę, ale zawsze w wyważony i asertywny sposób dla obojga stron. 

Autorka posługuje się wieloma metaforami, które z początku ciężko było mi przyswoić. Jednak po czasie coraz bardziej brnęłam w głąb by doświadczać tego co chce nam przekazać. Przedstawione przykłady możemy zastosować w wielu sytuacjach, w domu w kontaktach z mężem, dziećmi albo w pracy. Kiedy będziemy czuły się silniejsze i pewniejsze siebie o wiele łatwiej jest stawiać czoła wyzwaniom. 

Po rozdziale DOMINACJA I ULEGŁOŚĆ zupełnie inaczej spojrzałam na wiele rzeczy. Czasami bez zastanowienia tworzymy jakąś sytuację nie analizując o co tak właściwie nam chodzi. Autorka świetnie wyjaśnia kwestię Dominacji i Uległości. Oba te terminy przedstawia w zupełnie inny sposób niż my to odbieramy. Tutaj Dominacja jest dobra, a nawet osoba Uległa chce by nad nią dominować. Zdarza się, że Uległość może stać się tą dominującą stroną. Wszystko zależy od tego jak pokierujemy sytuacją. 

 

"W stanie uległości tworzysz świat, w którym twoje pragnienia już zostały spełnione, i zapraszasz drugą osobę, żeby się do ciebie przyłączyła."

 

Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY / Recenzja książki

Uległe prośby wypowiedziane w odpowiedni sposób i z odpowiednią postawą ciała dają rewelacyjne rezultaty. Z jednej strony jesteśmy uległe, mówimy czule i prosimy, a z drugiej strony wygrywamy, bo otrzymujemy to czego chcemy. To nie jest płaszczenie się to umiejętne wprowadzenie taktyki w życie. 

Tego wszystkiego nauczymy się z książki. Jak nauczyć się prosić i otrzymywać to czego pragniemy. Jedynie trzeba dowiedzieć się czego tak naprawdę chcemy. Jakie są nasze najgłębsze pragnienia? Większość z nas tego nie wie. Albo jest zbyt Grzeczną Dziewczynką by o tym nawet pomyśleć. Pani Kasia Urbaniak pozwala tutaj na wszystko. Można chcieć wszystkiego, tego co niewyobrażalne i tego o czym bałyśmy się pomyśleć, bo niestosowne. 

Znajdziemy w publikacji również ćwiczenia, które mają za zadanie nas otworzyć. Można je wykonywać w trakcie czytania, a można zostawić je sobie na potem. Autorka jak sama pisze ma misję by oswobodzić nas z nacechowanego wzorca, który odbiera prawo głosu i sprawia, że stajemy się mało skuteczne. Ćwiczenia mają nauczyć jak wydobyć z siebie ten głos, który uwiązł. 

 

Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY

Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY

Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY

 

Kto o nas lepiej zadba jak nie my same? Dlatego musimy jak najlepiej umieć wykorzystać swoje atuty, swoją moc. Jeśli będziemy ćwiczyły głęboką troskę i karmiły siłę życiową wtedy będziemy umiały poszerzać horyzonty i odkryjemy lepsze, wspanialsze sytuacje.

Jednak nim to uczynimy musimy przejść kilka lekcji. Między innymi nauczyć się jak wielką moc ma wściekłość. Tłumiona może wyrządzić krzywdę, ale uwolniona daje moc i siłę. Nie chodzi o to by wszystko komuś wykrzyczeć w twarz, ale samą siebie uwolnić od tego co głęboko zakorzenione i pielęgnowane zupełnie niepotrzebnie. Czas wyrzucić z siebie te wszystkie drobne i wielkie złości, które tkwiły w naszym gardle. To przez Grzeczną Dziewczynkę czujemy, że musimy być zawsze "odpowiednie". Mimo, że mówimy czasami co innego na głos to nasza postawa pokazuje jak bardzo jesteśmy wściekłe. 

Autorka uczy w jaki sposób oswobodzić się od tej skrywanej emocji, która uwolniona daje dużą ulgę. Pisze o tym jak jej studentki wspominały o niskim libido, braku poczucia celu i obawie, że nie dowiedzą się co tak naprawdę powinny w żuciu robić. Ta niemoc jest obezwładniająca i teraz właśnie nadszedł ten czas by zerwać więzy. 

WYZWOLONA pokazuje nam nasze słabe strony, ale też pokazuje jak odnaleźć mocne. Jak budować pełną świadomość siebie, swoich uczuć, jak wyrażać to co naprawdę chcemy pokazać. Pani Kasia chce byśmy były wiarygodne w swoim pragnieniu, a jeśli takie będziemy mamy 100 % pewności, że możemy je spełnić. 

Kolejną kwestią jest odmawianie. Ile razy mówiłaś TAK, chociaż chciałaś powiedzieć NIE? My kobiety tak mamy, że nawet jeśli nie mamy na coś ochoty to jednak by drugiej osoby nie urazić nie odmawiamy. Nie tyczy się to tylko kwestii rodzinnych czy przyjacielskich, ale należy tę granicę również stawiać w pracy. 

 

Kasia Urbaniak - WYZWOLONA / PRZEWODNIK PO KOBIECEJ MOCY

 

Podsumowując publikacja jest niezwykle kobieca, nie ma tutaj innego określenia dla niej. Nie mogłam wybrać innej lektury by dzisiaj opublikować recenzję. Znajdziecie tutaj ogrom wiedzy jak wyjść z cienia, jak nauczyć się żyć, odmawiać, wybuchnąć by nie ranić się od środka. 

Umiejętne stawianie granic, branie tego czego naprawdę pragniemy, a przy tym nie raniąc innych to wielka moc. A moc to kobieta!


Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet <3


Książka dostępna na stronie wydawnictwa AGORA, a także w mojej ulubionej księgarni ;)


Serdecznie polecam!

Komentarze

 1. Bardzo zaciekawiła mnie ta publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odmawianie to spory problem wielu z nas. Jaka to ciekawa publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię takie książki, dlatego chętnie się w nią zaopatrzę 😉
  Wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet 😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że to ciekawa i inspirująca książka :) wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam już wiele książek o byciu asertywną i stawianiu granic. Wiem jednak że bez pomocy specjalisty ciężko do tego dojść, zwłaszcza jak ciągną się z nami jakieś traumy.

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna książka dla każdej kobitki:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecę tę książkę koleżance, to coś dla niej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety często odbijam się od takich lektur i nie mogę znaleźć w nich nic naprawdę dla siebie ;<

  OdpowiedzUsuń
 9. Wlasnie takiego poradnika szukam.Czas zamienić gos w swoim zyciu 💪

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja dopiero poczułam kobiecą moc, kiedy wyszłam z uzależnienia. To na kilka lat oderwało mnie na margines we wszystkich kwestiach życia, zwłaszcza tych kobiecych

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik