48 PRAW WŁADZY - Robert Greene / Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi / Recenzja książki

 Witajcie

 

Intrygujący tytuł i taki też opis publikacji przyciągnął moją uwagę. Postanowiłam, że sprawdzę co też tam ciekawego karty tej książki skrywają. 

Jeśli tak jak ja jesteście ciekawi o czym jest 48 PRAW WŁADZY zapraszam na recenzję. 

 

48 PRAW WŁADZY - Robert Greene / Jak wykorzystać manipulację do osiągnięcia przewagi / Recenzja książki

Już we wstępie czytamy o tym czego możemy się spodziewać. Analizując zawarte w publikacji prawa mamy zrozumieć czym jest władza i poznać jej właściwości. Jak być krętaczem pod pozorem przyzwoitości? Wystarczy stosować  opisane prawa w praktyce.


Autorem książki jest Robert Greene, poliglota, tłumacz, autor, mówca, a także autorytet w dziedzinie strategii, władzy i uwodzenia. 

 Książka składa się jakby z dwóch etapów. Pierwszy to spis wszystkich praw po kolei z ich malutkim streszczeniem, a potem każde prawo jest opisane nieco obszerniej. Na zakończenie poszczególnych praw zawsze jest "marzenie" oraz "rzeczywistość". Co byśmy chcieli, a jak jest naprawdę. Znajdziemy tutaj też wiele przykładów, które mają za zadanie przedstawienie konkretnego prawa w praktyce. 

 
 

Pierwszym prawem jest na przykład: "Nie pokazuj, że jesteś lepszy od szefa", kolejne to "Nie ufaj zbytnio przyjaciołom, naucz się wykorzystywać wrogów". Tak naprawdę to w tym małym streszczeniu na samym początku zawiera się już wszystko. Cała reszta jest nieco rozbudowana, ale właściwie nie wiem po co. Muszę przyznać, że książka mnie męczyła. Byłam jej bardzo ciekawa, ale już po kilku stronach stwierdziłam, że to nie jest dla mnie. Nigdy nie umiałabym kłamać przyjaciołom, a tutaj jedno z praw polega na tym by kłamać jeśli tylko się odezwiesz albo wykorzystywać słabości innych dla swoich celów. Mamy unikać pechowców by nie stać się tacy jak oni. Znajdź haka na każdego, a wtedy masz władzę w ręku. Ucz się na błędach innych, a nie na swoich albo też wykorzystuj pracę innych, a szefowi albo kontrahentowi pokazuj, że to tylko twoja zasługa.

Jeśli ten temat konkretnie was interesuje to oczywiście znajdziecie tutaj kilka rad, które można by wykorzystać. Wyróżnianie się z tłumu by zdobyć sławę, ale w dobrym kontekście i oczywiście jeśli tego się szuka to jest ok. Zostaniesz zauważonym tylko jeśli faktycznie wyróżnisz się na tle innych z tej samej branży. Było też kilka takich jakby przypowieści czy też faktów historycznych, które były ciekawe.  Jednak uważam, że stosowanie w praktyce większości praw, owszem może prowadzić do władzy, ale na końcu czeka samotność...

W moim przypadku, kiedy miałam określone i sprecyzowane zdanie na dany temat te prawa do mnie nie trafiły. Zaczynając czytać i tak miałam na myśli jedynie to, że chciałam wiedzieć czy ktoś w moim otoczeniu stosuje podobne reguły. Sama nigdy bym ich nie wdrożyła w życie. Za bardzo szanuję siebie i innych. Muszę też przyznać, że to jest jedna z tych książek, które kiedy się czyta to coś o niej wiesz, ale kiedy ją zamkniesz to nic już nie pamiętasz. Przynajmniej tak było ze mną. Zaczynając pisać recenzję musiałam zajrzeć do niej jakby "od nowa". 

Podsumowując powtórzę tylko, że jeśli taka tematyka was interesuje to oczywiście możecie przeczytać. Jednak ja pasuję. To nie dla mnie. 

 

Ta oraz inne nowości dostępne w mojej ulubionej księgarni.

Komentarze

 1. Nie czuję, by była to publikacja dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja się chyba jednak nie skuszę. Nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka byłaby idealna dla naszej władzy, manipulacja, krętactwa to normalne. Dla nas, normalnych ludzi zdecydowanie nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł ciekawy, ale to też raczej nie jest książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też raczej po nią nie sięgnę.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. To chyba nie jest książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że Ciebie jednak wymęczyła :/

  OdpowiedzUsuń
 8. To nie moja tematyka dlatego książkę sobie odpuszczę, pozdrawiam 😉

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak najbardziej to moja tematyka :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Czarna owca ma dobre książki i czuję, że dla mnie to bardzo ciekawa pozycja!

  OdpowiedzUsuń
 11. Witam serdecznie ♡
  Świetna recenzja, ale ten tytuł to nie mój temat tak więc ja raczej spasuję :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik