Pomóż mi przetrwać - Seria książek o zwierzętach wydawnictwa Harper Kids: Mała Asia w wielkiej puszczy; Złamane skrzydełko Adrianka

 Witajcie

 

Zdarzają się takie sytuacje w naszym świecie kiedy zwierzęta żyjące na wolności mimo, że na co dzień radzą sobie doskonale, czasami potrzebują naszej pomocy. Oczywiście mogłoby być tak, że natura sama zdecyduje kto przetrwa, a kto nie. Jak wiadomo zawsze będzie to ten  silniejszy. 

Wiele gatunków zwierząt jest w tej grupie, gdzie z roku na rok jest ich coraz mniej, dlatego nie mogą przetrwać bez pomocy człowieka.

Ważne jest by uczyć nasze dzieci od najmłodszych lat, że trzeba zwierzętami się opiekować, dbać o nie i pomagać kiedy jest taka potrzeba.

Wydawnictwo Harper Kids stworzyło piękną serię POMÓŻ MI PRZETRWAĆ, która należy do większej serii, chyba wszystkim już dobrze znanej: AKADEMII MĄDREGO DZIECKA. Dzisiaj zapraszam na dwie kolejne publikacje, które ostatnio wzbogaciły naszą biblioteczkę co bardzo ucieszyło mojego synka i oczywiście mnie :)

 

Pomóż mi przetrwać - Seria książek o zwierzętach wydawnictwa Harper Kids

Obie książki są w twardej okładce, ich grzbiet jest taki sam, myślę, że fajnie będą wyglądały na półce kiedy staną obok siebie w całej serii.  

Na okładce:

"Seria edukacyjno-ekologiczna Pomóż mi przetrwać została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Każda książka zawiera opowiadanie, którego bohaterem jest inne zwierzę, oraz planszę edukacyjną." 


MAŁA ASIA W WIELKIEJ PUSZCZY

 

Mała Asia w wielkiej puszczy; Złamane skrzydełko Adrianka

Mała Asia w wielkiej puszczy; Złamane skrzydełko Adrianka


W tej książeczce poznajemy małego żubra o imieniu Asia. Jest cielaczkiem, przychodzi na świat dość późno, bo pod koniec lata i może mieć problem z dorośnięciem przed zimą, ale chyba sobie poradzi. Ma bardzo opiekuńczą mamę, która chroni małego żubra przed niebezpieczeństwem. 

W niedalekiej odległości żyje sobie Marcin i jego tata, którzy zostawiają w jednym miejscu buraki dla żubrów tak by one mogły się najeść, a i też dlatego by nie sprawiały problemów rolnikom, kiedy szukałby pożywienia same.

 

Mała Asia w wielkiej puszczy; Złamane skrzydełko Adrianka

 

Duże żubry zazwyczaj sobie radzą w stadzie, ale maluchy często są narażone na niebezpieczeństwo, a to ze strony wilków, a to kiedy przechodzą przez wodę. Taki właśnie jeden wypadek zdarzył się małej Asi, wtedy z pomocą przyszli ludzie, Marcin i jego tata wraz z leśniczym. Czy udało im się uratować małego żubra? I jak sobie dalej poradzi bez mamy? Musicie doczytać sami :)


ZŁAMANE SKRZYDEŁKO ADRIANKA

 

Mała Asia w wielkiej puszczy; Złamane skrzydełko Adrianka

Mała Asia w wielkiej puszczy; Złamane skrzydełko Adrianka

 

W maju na świat przychodzi Adrianek, mały bocian, który jak się okazuje jest najmłodszy z rodzeństwa i z tego właśnie powodu często brakuje dla niego jedzenia. Starsi bracia są szybsi, ale po czasie i Adrianek uczy się zwinności. Mama z tatą dbają o to by młode bociany dostawały pokarm kilka razy dziennie. Siedzą sobie wysoko w gnieździe, jednak nawet w takim miejscu czyha na nich niebezpieczeństwo. Inne starsze bociany chcą zdobyć lepsze miejsce dla swojego potomstwa, jednak rodzice Adrianka nie dają za wygraną. Dni mijają aż pewnego razu mały bocianek najpierw zaplątał się w sznurek, a kolejnego dnia  wypadł z gniazda. 

Wtedy właśnie z pomocą przychodzi Ewunia, która już od jakiegoś czasu obserwuje ciekawych sąsiadów. Czy uda się jej pomóc małemu bocianowi? Czy się zaprzyjaźnią? O tym przeczytacie w książce.

 

Mała Asia w wielkiej puszczy; Złamane skrzydełko Adrianka


Jestem oczarowana ilustracjami w tych książkach, są przepiękne. Barwne, ciepłe, takie rodzinne dobro z nich bije. Idealne dla małych dzieci. Opowiadania są ciekawe, trzymają w napięciu małego czytelnika, który chce wiedzieć jak historia się kończy. Świetnie są tutaj wplecione ważne informacje, takie jak, czym się żywią zwierzęta opisywane, jak przygotowują się do zimy, jak radzą sobie z niebezpieczeństwem, jak tworzą stada, w przypadku bocianów, kiedy odlatują i kiedy wracają. Bardzo dużo ciekawostek, a na końcu jest jeszcze dodatkowo kilka informacji, a także opis zwierzątka o którym jest publikacja. 

 

Rewelacyjna seria dla najmłodszych, która uczy wrażliwości dla zwierząt, pomocy i jeszcze wzbogaca o ciekawe informacje na ich temat.


Serdecznie polecamy, książki do kupienia >>>tutaj

 


 

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik