Marcin Pałasz - Elf Wszechmogący / Recenzja książki

 Witajcie

 

Jakiś czas temu wypożyczyłam z naszej biblioteki książkę dla mojego synka. Początkowo był trochę sceptycznie do niej nastawiony, ale kiedy zaczęłam mu czytać na głos już po kilku stronach słuchał z zaciekawieniem. 

Elf Wszechmogący to trzecia część przygód sympatycznego psiaka Elfa i jego właścicieli. Pierwsza albo druga część jest lekturą chyba w trzeciej klasie. Przyznam szczerze, że tamtych nie przeczytaliśmy. Musimy to koniecznie nadrobić.

Dziś natomiast zapraszam na kilka słów o Elfie Wszechmogącym

 

Marcin Pałasz - Elf Wszechmogący / Recenzja książki
Marcin Pałasz - Elf Wszechmogący / Recenzja książki

Duży i Młody wraz z Elfem wybierają się na zasłużony urlop. Chcą wypocząć nad morzem, ale tuż po przyjeździe okazuje się, że miejsce które wybrali na wypoczynek zostało skradzione. Tak po prostu cały dom - pensjonat ktoś ukradł. Policja dziwnym okiem patrzy na przybyszy, którzy pojawili się w tym samym czasie co rabunek. Kilka chwil wyjaśnień i chłopacy decydują się wynająć pokój niedaleko w innym miejscu. Dużo droższym, ale jak się potem okazuje pokoje są w tej chwili w promocji. Tam też nie zaznają spokoju, bo już wkrótce ma się okazać, że w pensjonacie grasuje złodziej. 

 

Marcin Pałasz - Elf Wszechmogący / Recenzja książki

 

Lektura okazała się być naprawdę zaskakująca. Pełna przygód, niekiedy śmiechu, ale i ciekawych zagadek. Mamy tutaj rozdziały pisane z perspektywy Dużego, Młodego oraz samego Elfa, który postrzega świat zupełnie inaczej niż ludzie. Kocha swoich właścicieli i oddałby za nich życie, dosłownie. 

Nie mogę napisać, że to książka kryminalna, bo zabójstwa nie było, ale jest to świetna lektura detektywistyczna. Bawiłam się wraz synem przy niej wyśmienicie. Co rozdział to coś nowego, powoli docierając do rozwikłania zagadek, bo jak się okazuje nie jednej, a kilku. Sam Elf jest tak uroczy, że nie sposób go nie polubić.  

Jeśli będziecie mieli okazję poznać tę cześć to serdecznie polecam. Książka jest naprawdę warta uwagi. Nam jedynie pozostaje nadrobić poprzednie części. 


Znacie Elfa?

Może czytaliście którą część?


 

 

Komentarze

 1. Jeszcze nie czytaliśmy tej serii z siostrzeńcami, ale już wiem, że musimy to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie przygody warto przeżywać wraz z dzieciakami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy i pozdrawiamy!
  Autor i Elf :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój syn uwielbia książki z tej serii! Niedawno miał urodziny i z tej okazji wraz z mężem postanowiliśmy mu je kupić. Do tego postanowiliśmy dołączyć nowy zestaw klocków marki Cobi, ponieważ już kiedyś nam wspominał, że bardzo by je chciał. Był zachwycony podarunkiem!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama lubię takie lektury detektywistyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znamy książki z tej serii i bardzo lubimy. Ten tom zapewne niebawem również trafi w nasze ręce ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik