KATARZYNA PUZYŃSKA - WIĘCEJ CZERWIENI / Druga część seria Lipowo / Recenzja

 Witajcie

 

Ciężko było mi w to uwierzyć, ale MOTYLKA przeczytałam w czerwcu. Wydawało mi się, że było to tak niedawno. Już wtedy obiecałam sobie, że przeczytam całą serię LIPOWO. Nie określiłam tylko kiedy to będzie ;) W między czasie wpadło kilka nowych tytułów. Prędzej czy później zawsze sięgam po kryminał, więc postanowiłam, że jeszcze przed końcem roku przeczytam WIĘCEJ CZERWIENI. 

 

KATARZYNA PUZYŃSKA - WIĘCEJ CZERWIENI / Druga część seria Lipowo / Recenzja

 

Na chwilę musiałam ją odłożyć na rzecz innej książki do zrecenzowania, ale jak tylko tamtą skończyłam wróciłam do Lipowa. Dlatego dzisiaj na świeżo spróbuję nakreślić kilka zdań na temat drugiej części z serii.

Tym razem na stronach czujemy gorące lato. Sierpień potrafi wycisnąć siódme poty, a żniwa dostarczają tego wyjątkowego i niepowtarzalnego zapachu.  Turyści kąpią się w jeziorze i wypływają kajakami na sam środek. 

Minęło kilka miesięcy od ostatniego śledztwa z udziałem zakonnicy. Wszyscy pamiętają te makabryczne wydarzenia, ale nikt nie spodziewa się, że za chwilę będą mieli do czynienia z jeszcze większymi morderstwami i trudniejszą do rozwiązania zagadką. 

Na pograniczu Lipowa i kolonii Żabie Doły zostają odnalezione dwa ciała. Oddalone od siebie o kilka kilometrów, ale jak się okazuje, kobiety zostały zamordowane dzień po dniu. Obrażenia na ciele i sposób w jaki były bite sugerują, że to ten sam sprawca. Do tego dziewczyny się znały i dorabiały w tym samym miejscu, a nawet miały tego samego faceta. Początkowo policjanci szukają wspólnych cech dla obu zabitych kobiet, ale szybko dowiadują się, że łączyło je całkiem sporo. Czy to możliwe by w niewielkim mieście grasował seryjny morderca?

Do sprawy kolejny raz zostają przydzieleni Komisarz Klementyna Kopp i Młodszy aspirant Daniel Podgórski. Musi na chwilę opuścić swój posterunek w Lipowe i zając się sprawą zabitych kobiet. Wyruszają na serię przesłuchań i próbują połączyć wszystkie poszlaki w całość. 

W życiu Daniela miało się wszystko układać tak jak zaplanował, ale jak się okazuje Weronika, dziewczyna Daniela sama nie wie czego właściwie chce. Postanawia, że muszą od siebie odpocząć, co utrudni Danielowi skupienie się nad sprawą. 

 

KATARZYNA PUZYŃSKA - WIĘCEJ CZERWIENI / Druga część seria Lipowo / Recenzja

KATARZYNA PUZYŃSKA - WIĘCEJ CZERWIENI / Druga część seria Lipowo / Recenzja

 

Muszę przyznać, że druga część podobała mi się równie mocno jak dwie pierwsze książki, które przeczytałam. Wspominałam, że pierwsza za jaką się zabrałam była NORA,  a potem postanowiłam przeczytać serię od początku. 

Przez pierwsze kilkadziesiąt stron śledztwo toczy się powoli. Policjanci chodzą od świadka do świadka i przesłuchują wszystkich. Poznajemy bohaterów i dowiadujemy się, że każdy ma coś do ukrycia, każdy ma coś na sumieniu. Kiedy już wszystkich zaczęłam rozróżniać, a śledztwo nabrało tempa to książkę czytało się mega szybko. Wtapiając się w atmosferę i przyzwyczajając się do sposobu mówienia choćby Klementyny można przez strony przebrnąć naprawdę błyskawicznie. 

Do samego końca nie miałam pewności kto zabił. Przeszło mi przez głowę imię kilka razy, ale nie wiedząc jaki był motyw odrzucałam tę myśl i czytałam dalej. 

Troszkę mnie zirytowała Weronika. Niby taka wielka pani psycholog, a sama nie wie czego chce. W swoim życiu i w stosunku do Daniela nie wie jak ma się zachować i nie rozróżnia swoich uczuć. A jeśli chodzi o sprawę to zachowuje się jak profesjonalistka. Trochę mi to nie pasuje, ale Weroniki było tutaj bardzo mało, więc czytało się przyjemnie. 

Kolejny raz jestem zadowolona z przeczytanego kryminału.

Dla fanów serii Lipowo, ale też dla fanów Pani Katarzyny. Jeśli polubi się styl autora to czyta się naprawdę świetnie. Muszę znowu odłożyć serię, ale niebawem wrócę z trzecią częścią.


MOTYLEK dla przypomnienia >>> tutaj

Komentarze

 1. Jeszcze sporo tomów przed Tobą, a tam dzieje się, oj dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię całą serię. Nie czytałam jeszcze dwóch ostatnich.

  OdpowiedzUsuń
 3. Serii nie miałam okazji przeczytać, ale może w nowym roku to mi się uda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jeszcze serii Puzyńskiej ale z seriami tak mam, że jak nie zacznę ich czytać od razu to później jak widzę ile jest części i wiem, że w między czasie będę musiała je odłożyć na rzecz innych książek to nie mam chęci po długą serię sięgać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Margaretta Jańczak Zarycka
  Nie znam tej serii, pora to zmienić 😀

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik