Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranie - Z Basią nauka idzie łatwo i przyjemnie, książki edukacyjne dla najmłodszych

 Witajcie

 

Wiele razy spotkałam się z tym, że każde kolejne dziecko w rodzinie uczy się dużo szybciej niż to pierwsze. Dlaczego? Ponieważ uczy się od rodzeństwa, to ono jest dla niego niekiedy największym wzorem do naśladowania. Takim wzorem właśnie jest sympatyczna Basia z serii książek dla dzieci.

 

Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranie

 

Wszyscy dobrze Basię znają i bardzo lubią jej przygody. Tym razem wydawnictwo HARPER KIDS przygotowało serię książek edukacyjnych dla najmłodszych, które ułatwią ubieranie, "odpieluchowywanie", jedzenie i zasypianie, a także pomogą w pierwszym liczeniu, nauce kolorów i poznawaniu zwierzątek.

Ja dzisiaj mam do przedstawienie dwie książki z tej świetnej serii, ale jak już wspomniałam wyżej z Basią można nauczyć się dużo więcej. 

Basia ma młodszego brata Franka, który nie wszystko jeszcze umie, ale na szczęście starsza siostra we wszystkim mu pomaga i uczy. 

 

Basia Franek i ubieranie


Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranieW tej publikacji Basia musi wykazać się dużą cierpliwością, bo Franek wszystko chce robić sam, chociaż nie zawsze mu wychodzi. A to majki na głowę zakłada, a to bluzkę przez nogi albo skarpetki na ręce. Starsza siostra spokojnie tłumaczy i uczy swojego małego braciszka. 

 

Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranie

 
Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranie


Basia Franek i liczenie 


Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranie


Tutaj Basia i Franek uczą się liczyć z pomocą wszystkiego co jest dostępne w ich zasięgu. Pomocne będą samochody, misie, piłki, zwierzątka a nawet lody.

 

Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranie

Basia, Franek i liczenie; Basia, Franek i ubieranie

 

Obie książeczki są kartonowe, jest to idealne rozwiązanie dla najmłodszych. Mogą sobie przewracać strony ile chcą, a z książką nic się nie dzieje. Nawet można je delikatnie przetrzeć wilgotną ściereczką gdyby się pobrudziły.

Każda publikacja jest o jednej tematyce, tzn. w jednej mamy liczenie, a w drugiej ubieranie, a w kolejnej np. zasypianie. Jak zawsze otoczone pięknymi kolorami i cudownymi ilustracjami w charakterze Basinym ;) 

Na końcu każdej z książeczek jest małe zadanie, trzeba coś znaleźć, policzyć albo sparować.

Uważam, że jest to świetna seria, która sprzyja szybkiemu poznawaniu, uczeniu, a dodatkowo zachęca rodzeństwo do wspólnej zabawy. Nauki przez zabawę.


Cała seria do kupienia >>> TUTAJ

 


 

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik