OSZUSTKA - JANELLE BROWN Wciągający thriller epoki Instagrama - Wydawnictwo Agora

 Witajcie

 

Czy tego chcemy czy też nie, każdy z nas żyje teraz w epoce Instagrama. Nawet nie mając konta na tym portalu czasami możemy natknąć się na zdjęcia i posty, które są na nim publikowane. Chociaż nie zdarza się często, że teraz ktoś nie ma tam konta. Być może są jeszcze osoby które nie chcą wrzucać niczego do internetu, to jednak najczęściej jest tak, że mąż albo żona mają konto na popularnym portalu, więc i tak są "na bieżąco". Czy zastanawiacie się jakie dajecie o sobie informacje wrzucając zdjęcia do internetu? 

Ja bardzo często się nad tym zastanawiam i czasami bojąc się konsekwencji nie publikuję niektórych zdjęć. Już dawno zaczęłam nad tym myśleć, że wrzucając zdjęcia naszego wnętrza domu dajemy innym wiele informacji o sobie. 

Kiedy zaczęłam czytać książkę OSZUSTKA z każdą stroną oczy miałam szerzej otwarte i mimo, że jest to fikcja literacka to daje wiele do myślenia. 

 

OSZUSTKA - JANELLE BROWN Wciągający thriller epoki Instagrama - Wydawnictwo Agora


Tytułowa OSZUSTKA to Nina, która po skończonych studiach z historii sztuki  nie ma zbyt wielu perspektyw na dobrą pracę, więc zajęła się "obserwowaniem ludzi". W skrócie tak można o niej powiedzieć. Dla sąsiadów jest po prostu sprzedawczynią antyków w małym sklepiku, ale to co robi wieczorami zostaje tylko między nią, a jej chłopakiem Lachlanem. Najpierw przez dłuższy czas obserwuje swoją zdobycz na Instagramie, dokładnie monitoruje to co ma w domu by później ukraść cenne łupy. Ma swój specjalny dekalog, którego musi przestrzegać by nie wpaść w pułapkę i nie zostać schwytaną. Kradną to co bogatym, zepsutym dzieciakom nie będzie przeszkadzało, za czym nie będą tęsknić, co będzie dla nich na tyle mało ważne by nawet nie pójść na policję i zgłosić kradzież. 

Wszystko idzie w miarę dobrze, Nina nawet obiecuje sobie, że skończy z tym kiedyś i zacznie żyć normalnie. Jednak po tym jak okazuje się, że jej mama ma nawrót choroby, a leczenie jest tak drogie, że nie uda im się normalnie zapłacić za wszystko, decyduje się na ostatni duży plan. W między czasie zaczyna ich szukać policja, więc tym bardziej trzeba się spieszyć. 

Jej ostatnią "ofiarą" ma być Vanessa Liebling. Ją jak i jej rodzinę Nina zna jeszcze z czasów wczesnej młodości, kiedy to z matką często się przeprowadzały. Łączą ją z tą rodziną niezbyt przyjemne wspomnienia, więc tym bardziej ma ochotę się zemścić. Obserwuje Vanessę od lat, ale dopiero teraz postanowiła, że to jest właśnie ta okazja by się odpłacić. Razem ze swoim chłopakiem wyruszają w nieznane pod przykrywką i nowymi imionami by najpierw zdobyć odpowiednie dane, a później ukraść to co najcenniejsze. 

Nina swoją zdobycz ma za głupią i rozpieszczoną bogaczkę, jednak chyba nie do końca jest tak jak myśli i cały plan, który obmyślili z Lachlanem może nie wypalić. Jak to wszystko się dalej potoczy musicie sami się przekonać. 

 

OSZUSTKA - JANELLE BROWN Wciągający thriller epoki Instagrama - Wydawnictwo Agora

 

Książka OSZUSTKA wciąga od pierwszej strony. Trzyma w napięciu i zostawia wiele pytań, tak by czytać dalej i dalej. Mamy tutaj opisy przepięknych krajobrazów, ale bez przesady, można spokojnie wyobrazić sobie chłodny powiew powietrza, ale na tyle krótko by się nie znudzić, a dostać kolejną dawkę wrażeń. 

Łatwa w odbiorze, a przy tym trzymająca w napięciu. Dała dużo do myślenia na temat tego co wrzucając do sieci inni mogą o nas wiedzieć. Oczywiście tutaj akurat wszystko dotyczyło bogatych "ofiar" oszustki, jednak nigdy nie wiadomo kto nas obserwuje ;) 

 

OSZUSTKA - JANELLE BROWN Wciągający thriller epoki Instagrama - Wydawnictwo Agora

 


Książkę serdecznie polecam, idealna na wakacyjne oderwanie się od rzeczywistości.


Publikacja do kupienia >>>TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik