Magdalena Krauze - Zdradzona - Recenzja książki

 Witajcie

 

W ostatnim czasie wspominałam na blogu, że książki które miałam okazję przeczytać, nie dawały do końca tego, czego się spodziewałam. Całkiem sporą ilość czasu poświęcam na poradniki, które bardzo lubię, ale ostatnio miałam ochotę na coś innego, lżejszego, co nie wymaga szczególnej pracy, a jedynie jest czystą przyjemnością i rozrywką.

Przeglądając ofertę książkową wydawnictwa Jaguar natknęłam się na ZDRADZONĄ. Mignęła mi najpierw myśl, że chyba ją widziałam na blogu "Kocie czytanie" u Agnieszki ;) Druga myśl przyszła od razu: "to będzie ta książka, której szukam"... 

Czy miałam rację?Muszę zacząć od tego, że bardzo podoba mi się okładka. Niby niewiele na niej jest, całkowicie minimalistyczna, a jednak po przeczytaniu powieści jestem przekonana, że pasuje tutaj idealnie. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Widzę, że to kolejna z jej książek, ale mam nadzieję, że w niedługim czasie nadrobię poprzednie :) 
Joanna to główna bohaterka, która jest po czterdziestce. Ma wspaniały dom, który niedawno kupili wspólnie z mężem, kochające dzieci, wymarzoną pracę, w której liczy na awans. Właściwie jej życie nieróżni się wiele od tych, które prowadzą kobiety w jej wieku. A jeśli tak to wiele z nich mogłoby podobnego pozazdrościć. Mąż w ostatnim czasie jest jakby mniej obecny, często wyjeżdża w delegację i trochę jakby mniej zaangażowany. Niby nic takiego, przecież każdy teraz goni za pieniądzem. Trzeba spłacić kredyt, dzieci potrzebują coraz więcej... Jednak Joannie zaczyna to przeszkadzać. Kiedy próbuje z mężem coś uzgodnić on nie ma czasu, jej praca jest mniej ważna, nie ma ochoty na wspólne wyjście itd. Pewnego razu kiedy ona musi być w pracy, bo ma ważne spotkanie, okazuje się, że córeczka jest chora. Robert, czyli mąż zostaje z małą w domu, mimo, że bardzo stawia opór, bo przecież umówił się z klientem. Wkrótce mała dzwoni do mamy i mówi, że jest sama w domu....

Taka rodzinna sytuacja, niby nic, mąż trochę przesadził, ale przecież córka jest już "duża". Kiedy zwierza się sąsiadce ta naprowadza ją na myśli, których nie chciała do siebie dopuścić: "a może on mnie zdradza?" Czasami w natłoku spraw kobieta wcale tego nie bierze pod uwagę, jednak po czasie jej przypuszczenia okazują się prawdą. I to z kim mąż ją zdradza? 

Jak się dowiedziała? Jak sobie poradziła z tą sytuacją? I czy wybaczyła ostatecznie mężowi? Czy Joanna będzie jeszcze szczęśliwa po tym wszystkim? Tego musicie dowiedzieć się sami czytając książkę :)


 

Jak moje wrażenia?

Książka jest rewelacyjna! Znalazłam w niej wszystko to czego szukałam. Odkładając ją marzyłam o tym by szybko się uporać z domowymi obowiązkami i czytać dalej. Język lekki, ale dokładnie taki jak lubię. Dialogi ciekawe, barwne i zaskakujące. Cała książka jest zaskakująca, nic tutaj do końca nie jest przewidywalne, mimo, że czegoś się domyślałam, za chwilę w kolejnym rozdziale wydarzyło się coś czego wcale nie brałam pod uwagę. Niby takie zwyczajne życie matki, która musi stawić czoła codzienności, bo z dnia na dzień została sama. Do tego zbliżające się święta, pomoc sąsiadce, no i jakby tego było mało "ukochana" teściowa dolewa oliwy do ognia. Całość napisana z perspektywy Joanny, tytułowej ZDRADZONEJ. Urzekła mnie pomysłowością, zaradnością, dojrzałością i siłą. Po porostu kobieta, którą polubiłam od pierwszych stron. Ogromnie się cieszę, że trafiłam po czasie na książkę, która mnie porwała i dała trochę tego przyjemnego relaksu jak dobry film. 

 


 

Jeśli lubicie książki jednocześnie lekkie i trzymające w napięciu, ale z takim domowym ciepłem to polecam przeczytać powieść Magdaleny Krauze ZDRADZONA. 


Publikacja dostępna na stronie wydawnictwa JaguarKomentarze

 1. Nabrałam na nią ochoty po tylu pozytywnych opiniach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tą książkę na mojej liście "do przeczytania". Muszę w końcu się wziać za jej przeczytanie :)_

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mnie cieszy, że mój blogowy patronat przypadł Ci do gustu kochana. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie przeczytam coś w tym klimacie. Piękna okładka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podrzuce tytul mamie, mysle ze jej sie spodoba :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Mojej przyjaciółce się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planach książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię lekkie książki, ale ostatecznie to mam czas tylko na czytanie poradników.

  OdpowiedzUsuń
 9. Okładkę kojarzę, ale nie mam tej książki w najbliższych planach

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik