Szukaj i znajdź - rewelacyjna książka na spostrzegawczość dla całej rodziny - MINECRAFT ZŁAP CREEPERA i inne Moby

 Witajcie

Dzisiaj kolejna książka z serii MINECRAFT, ale tym razem trochę inna niż te, które już się pojawiały na blogu. Co takiego wyjątkowego i innego możemy w niej znaleźć? O tym poniżej :)

 

 MINECRAFT ZŁAP CREEPERA i inne Moby

Książka MINECRAFT ZŁAP CREEPERA jest dużego formatu, podobnego do A4. Twarda okładka a na niej świat Minecrafta, ale w mniejszym wydaniu. Jak zawsze w tych publikacjach na początku znajdziemy rady dla młodych fanów dotyczące bezpieczeństwa. Myślę, że każdy rodzic powinien dopilnować by młody czytelnik przeczytał te rady nim przystąpi do dalszego odkrywania świata gier i internetu.

MINECRAFT ZŁAP CREEPERA i inne Moby

MINECRAFT ZŁAP CREEPERA i inne Moby

MINECRAFT ZŁAP CREEPERA i inne Moby

 

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, a w każdym zawarte są po dwie jakby plansze, ilustracje na obu stronach. Naszym zadaniem jest znaleźć to co akurat jest w poleceniu. Przykładowo mamy tu poszukania tytułowego Creepera, na obu stronach jest niezliczona ilość postaci, a my musimy znaleźć tego właśnie jedynego spośród wielu innych. Zabawy jest tutaj dużo, bo kiedy syn już znalazł Creepera chodził z książką do innych domowników i zabawa zaczynała się od nowa, bo zadanie nie jest proste. Czasami poświęciliśmy na to ładnych kilka minut, a kto znalazł pierwszy miał satysfakcję. 

Opis ze strony wydawnictwa:

 Czy uda Ci się odnaleźć Creepera na bezdrożach Świata Podstawowego i w otchłaniach Netheru?  


Pięcioro nieustraszonych śmiałków wyrusza w pogoń za nieuchwytnymi mobami. Potrzebują jednak Twojej pomocy! Podążaj wraz z nimi śladem Creepera i odwiedź różne zakątki świata Minecrafta. Czy uda Ci się znaleźć wszystkie moby?  

Minecraft. Złap Creepera i inne Moby” to wyjątkowa książka do wyszukiwania dla dzieci uwielbiających grę Minecraft. Na kolejnych stronach mali czytelnicy znajdą kolorowe, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach plansze przedstawiające różne biomy świata Minecrafta, w których ukryły się przebiegłe moby. Wyszukiwanie postaci na ilustracjach Mr Misang to doskonałe ćwiczenie rozwijające spostrzegawczość u dzieci, a także fantastyczna zabawa dla osób w każdym wieku! 

Książka „Minecraft. Złap Creepera i inne Moby” to: 
● kolorowe plansze z dopracowanymi ilustracjami biomów z gry Minecraft; 
● ćwiczenie spostrzegawczości i sposób na rozwijanie wyobraźni; 
● gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny.

 

MINECRAFT ZŁAP CREEPERA i inne Moby

Tak jak pisałam w każdym rozdziale są dwie plansze, różnią się barwami i stopniem trudności, ta druga zawsze okazywała się trudniejsza w poszukiwaniach.

  

 Publikacja jest rewelacyjna, bo pomimo tego, że znalezienie sugerowanej postaci kończyło zadanie dla nas to mogliśmy innym członkom rodziny zadawać to ćwiczenie i liczyć czas czy znajdzie szybciej czy później od nas sugerowaną postać. W zasadzie kiedy szukało się na innych planszach bohaterów to powrót do wcześniejszych stron wcale nie był prostym zadaniem. Potrzeba było skupić się od początku i odszukać np. Creepera. 

  

Postacie, które trzeba poszukać to między innymi jak już wspominałam Creeper, ale też Królik, Wiedźma, Enderman czy też Wilk. Kiedy już wszystkich odnajdziemy można rozszerzyć zabawę o przykładowo policzenie wszystkich "ludzików" czy też zwierząt i sprawdzić czy każdy znalazł tyle samo.
Świetna zabawa w świecie realnym dla całej rodziny, może okazać się fajną przygodą i rywalizacją na spostrzegawczość.

 

 

 

Książkę MINECRAFT ZŁAP CREEPERA i inne Moby znajdziecie na stronie HARPER KIDS.

  

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik