Etykieta Biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji - Irena Kamińska - Radomska recenzja książki - Wydawnictwo Studio Emka

 Witajcie

 

Kto choć raz oglądał Projekt Lady ten zna choćby z "widzenia" autorkę dzisiejszej publikacji. Jest jedną z mentorek we wspomnianym programie, ale też wykładowcą i trenerem, a także założycielką firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland. Całą swoją wiedzę z zakresu etykiety biznesu oraz międzynarodowego protokołu oraz wystąpień publicznych zdobywała w Waszyngtonie. Jest też autorką i współautorką kilkuset artykułów oraz pięciu książek. Myślę,  że Pani Irena w obszarze, którym się zajmuje ma niemało do powiedzenia dlatego tym bardziej zaciekawiła mnie książka, którą mam dzisiaj przyjemność zaprezentować. Co ciekawego w niej znalazłam o tym poniżej.

Etykieta Biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji - Irena Kamińska - Radomska
 

W dzisiejszym świecie mam wrażenie, że jesteśmy codziennie oceniani. Jak wyglądamy, jak się ubieramy, jak mówimy, jak piszemy wiadomości albo maile. To w jaki sposób się przedstawimy da nam możliwość rozwoju w swojej dziedzinie, sprzeda nasz produkt albo i nie. A może zwyczajnie staramy się o pracę i chcemy wypaść jak najlepiej?


Etykieta Biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji - Irena Kamińska - Radomska

 

W książce Ireny Kamińskiej - Radomskiej Etykieta Biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji  znajdziemy praktyczne zestawienie porad na każdą okazję. Niezależnie czy chodzi o spotkanie biznesowe czy też prowadzenie rozmów telefonicznych albo korespondencję. Autorka w swojej książce porusza kwestie dobrze dobranego stroju do okazji, tłumaczy mowę ciała, która jest niezwykle ważna podczas wspomnianych spotkań. Doradza jak odnaleźć się w sytuacjach codziennych, które mogą przydarzyć się nam każdego dnia niezależnie od tego czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną i niezależnie od tego jaki zawód wykonujemy. 

Myślę, że książka może okazać się świetnym pretekstem do rozmów o tym jak urządzić przyjęcie, czy wymarzone wesele albo po prostu idealne święta, które już teraz zbliżają się wielkimi krokami. 

  

Jest to wydanie drugie, poprawione i uzupełnione.  

 Nim książkę otrzymałam, a czytając tylko kilka słów opisu, pomyślałam sobie, że będzie to dobra pozycja by dowiedzieć się czegoś nowego, ale i też zniwelować błędy, które być może popełniam w pracy. Zarówno ja jak i mój mąż pracujemy w biurze. Może nie nosimy garnituru i garsonki, ale pewne informacje nam się przydały.

Wiele razy zastanawialiśmy się czy wypada podać kobiecie rękę w większym gronie, gdy wszyscy się witają i czy ona może czuć się obrażona? Otóż w książce znalazłam taką informację i okazało się, że jak najbardziej rękę kobiecie podajemy, ponieważ w interesach obowiązuje równość między kobietą a mężczyzną i tak jak panie nie będą całować prezesa na dzień dobry, tak panowie zwyczajnie bez przeszkód składają uścisk dłoni na przywitanie.

To jedna z wielu rzeczy, które mnie zaskoczyły. W publikacji Etykieta Biznesu jest dużo więcej praktycznych porad i rozdziałów poświęconych dobrej etykiecie. Jaki garnitur wybrać, który rodzaj wiązania krawata? Czy wiedzieliście, że jest kilka różnych sposobów wiązania krawatu i muszek? Dla mnie zawsze wydawały się być takie same, a tu okazuje się, że jednak nie. Dodatkowo jest bardzo dobrze wyjaśnione i pokazane na ilustracjach jak to zrobić.

Nasza postawa, to jak siedzimy, a dodatkowo jak się okazało niemało istotne, gdzie siedzimy przy stole, jest bardzo ważne. W sztuce etykiety biznesu i interakcji między ludzkich jak się dowiedziałam wszystko jest ważne i podobno 80 % naszego wyglądu świadczy o sukcesie. 

Jak zachować się przy stole? W jakim momencie odebrać telefon? Jak mówić by rozmówca dobrze nas zrozumiał? To nieliczne z informacji jakie można wyciągnąć z tej publikacji. 

Wiele z tych rozdziałów uświadomiło mi ile błędów popełniałam w pracy, mimo, że mamy raczej luźne podejście do wielu kwestii, to jednak nie znaczy, że ubiór i to w jaki sposób odbiera się telefon nie ma znaczenia. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość zapoznania się z książką Etykieta Biznesu Pani Ireny Kamińskiej - Radomskiej, ogromną ilość wiedzy już przyjęłam, a to czego nie zapamiętałam zawsze będę mogła przypomnieć sobie w czasie gdy będzie mi to potrzebne.

  

Książkę polecam zarówno tym z branży biznesowej jak i tym wszystkim, którzy chcieliby poznać reguły i popracować nad swoim wizerunkiem jak i manierami. Etykieta biznesu to zbiór zasad, właściwych zachowań w życiu zawodowym, ale też i społecznym dlatego przyda się każdemu komu zależy na dobrym odbiorze swojej osoby wśród społeczności.

 

Etykieta Biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji - Irena Kamińska - Radomska

Za możliwość poznania publikacji dziękuję PRartMediaKomentarze

 1. Na pewno będzie to ciekawa publikacja dla zainteresowanych tematem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że książka uświadomiła Ci ile błędów popełniałaś. To jej wartość dodana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z takich ksiażek zawsze mozna dowiedzieć się sporo rzeczy, co robimy nie tak :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mimo, że nie odbywam ważnych biznesowych spotkań, taka książka się przyda - bo dlaczego w swojej codzienności nie wprowadzać dobrych manier?
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki…ech. Byle do Świąt;)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie czytuję takich książek:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, raczej nie zaglądam do tego typu książek. Jakoś nie przyciągają mnie porady. Jednak ta wydaje się ciekawa. Temat na pewno godny uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa pozycja, ale raczej nie dla mnie, nie lubię tego typu książek :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka, można się sporo z niej dowiedzieć :)
  „Zapraszam także do siebie na nowy post - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawa pozycja! mimo ze zupełnie nie moja branża, ale dodaje do listy ksiazek na grudzień :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Rzadko sięgam po poradniki, dlatego nie wiem czy się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ogolnie nie siegam za czesto po taka tematyke, ale tytul mnie zaintrygowal :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik