Nowa książka z serii Basia.... - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA - Wasze dzieci nie będą chciały iść spać :)

 Witajcie

Książek dla dzieci przybywa nam coraz więcej co bardzo mnie cieszy. Basię poznaliśmy już dawno temu kiedy starszy syn był jeszcze bardzo mały. Teraz możemy wraz z młodszym synem czytać przygody Basi i jej rodziny, no i przyjaciół. Co prawda Basia dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym, ale jak widać nawet dzieci w wieku ośmiu lat, także przy niej dobrze się bawią.

 

Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA

Dzisiejsza książka nie tyle jest o kolejnych przygodach Basi i jej przyjaciół co o przygodach Miśka Zdziśka - pluszowego misia. To on sam opowiada całą książkę, każdą przygodę po kolei.

Książka jest średniego formatu, z miękką okładką. Kolory różowe, a na okładce Basia, Misio Zdzisio i Małpka :) Oczywiście autorkami publikacji są: Zofia Stanecka i Marianna Oklejak.

Książka została wydana dzięki wydawnictwu HARPER KIDS

 

Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA

Opis ze strony wydawnictwa:

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka

Misiek Zdzisiek, pluszowy przyjaciel Basi, jest z dziewczynką zawsze… chyba że akurat przeżywa własne przygody! Najwyższy czas oddać mu głos, by mógł opowiedzieć, jak uratował Małpkę, która wiecznie wpada w tarapaty, wyjaśnić, jak pokonać łóżkowego potwora, i odwiedzić swoich krewniaków w pobliskim zoo. Poznaj opowieści Miśka Zdziśka i popatrz na świat pluszowymi oczami!  

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka” to świetna książka z uwielbianej przez dzieci serii Zofii Staneckiej o Basi przeznaczonej dla przedszkolaków. Bohaterką tym razem nie jest tytułowa Basia, a jej ukochany pluszak, Misiek Zdzisiek, który opowiada o swoich niezwykłych przygodach. Klimatyczne ilustracje Marianny Oklejak, wciągające perypetie pluszowego misia i zabawny język sprawią, że Twoje dziecko nie będzie mogło oderwać się od lektury!  

W książce „Basia. Opowieści Miśka Zdziśka” znajdziesz: 
● dowcipny, zrozumiały dla przedszkolaków język; 
● zabawne przygody bohatera, którego nie można nie lubić; 
● świetne ilustracje Marianny Oklejak; 
● pełne ciepła opowieści o prawdziwej przyjaźni.

 

Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA

Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA

Na początku jest wstęp. Wstęp czym jest i po co jest tłumaczy nam sam Misiek Zdzisiek. Muszę się przyznać, że kiedy czytałam go na głos miałam nie lada lekcję dykcji i logopedii w jednym. Można było się uśmiać ;) Misio opowiada co lubi robić i jeść i zaprasza na całą masę przygód, którą spotkamy w książce, a żeby było jeszcze ciekawiej zawsze towarzyszy mu śmieszna Małpka.

Każda przygoda zaczyna się kolejnym małym wstępem napisanym przez Misia najczęściej wierszem i to rymowanym :) Wszystko na kolorowym tle, a zaraz po tym opowieść. Książka podzielona jest na 4 większe rozdziały, a w każdym są małe podrozdziały. Opowieści Miśka Zdziśka są krótkie, ale bardzo barwne, niekiedy wesołe innym razem przerażające, ale zawsze wychodzi z opresji obronną ręką. Małpka mu towarzyszy, często ląduje w tarapatach, a później Misio musi ją ratować. Basia oczywiście także się pojawia wielokrotnie, ale zawsze opowiastka jest przedstawiona z perspektywy Misia. 

Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA

Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA


Przygody są tak fajne, że kiedy już usiedliśmy do czytania, za każdym razem jak opowieść się kończyła, synek wołał: Jeszcze jedną! Jeszcze jedną!

Dla rodzica to idealna opcja kiedy historyjki są krótkie, bo zawsze może przed snem powiedzieć: dzisiaj dwie opowieści, a później Misio idzie spać ;) No, ale w dzień możecie przeczytać całą od razu!

Książka Basia OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA bardzo nam się spodobała. Z humorem, pięknie wydana, a w środku wzbogacona w przepiękne ilustracje, które są tak charakterystyczne dla serii z Basią.

Już nie możemy się doczekać kolejnych przygód z Basią i jej przyjaciółmi. 

Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA
Książka z serii Basia - OPOWIEŚCI MIŚKA ZDZIŚKA


Książkę Basia - Opowieści Miśka Zdziśka znajdziecie na stronie wydawnictwa >tutaj<

 


 

Komentarze

 1. Humor i piękne ilustracje to coś, co mnie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę o te książki wzbogacić serię mojego chrześniaka. ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe co by powiedzieli moi bratankowie ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książeczka z ciekawymi bohaterami i historyjkami. Bardzo ważne aby czytać naszym pociechom od najmłodszych lat.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik