Idelany prezent dla ukochanej babci - Książka/Album do spisywania wspomnień: Opowiedz mi, Babciu

 Witajcie

Wraz z kończącym się listopadem coraz częściej zaczynamy myśleć o zbliżających się świętach. O tym co przygotować na stół wigilijny, jak szybko posprzątać dom, kiedy zrobić zakupy, ale też i o tym jakie prezenty wybrać dla najbliższych (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście). 

Czas szybko płynie, więc nim się obejrzymy będzie już po świętach, a zaraz po nich w styczniu już będzie trzeba myśleć o kolejnych prezentach, ale tym razem dla babci i dziadka. Co im podarować kiedy dopiero dostali moc prezentów pod choinkę? Dzisiaj przychodzę właśnie z taką propozycją.

Opowiedz mi, Babciu - Książka do przechowywania wspomnień
Opowiedz mi, Babciu - Książka do przechowywania wspomnień
 

Opowiedz mi, Babciu to przepiękna książka/ album do przechowywania wspomnień. Jest to nietypowa książka, ponieważ jest do wypełnienia. O co chodzi? Właściwie już na samym początku babcia może przeczytać, że książka jest prezentem od niej dla nas, czyli wnuków. Wspomnienia są najpiękniejszym prezentem, a tutaj w fajny sposób można wszystko upamiętnić na papierze. Pytania i takie jakby zadania, które są w książce mogą być podpowiedzią do wypełnienia, jednak babcia nie musi wypełniać czegoś czego nie chce albo może to zrobić innym razem. Wszystko jest w dowolnej formie. Na każdej lewej stronie jest miejsce na zdjęcie.

 

Opowiedz mi, Babciu - Książka do przechowywania wspomnień
Opowiedz mi, Babciu - Książka do przechowywania wspomnień

Opowiedz mi, Babciu - Książka do przechowywania wspomnień

Opowiedz mi, Babciu - Książka do przechowywania wspomnień


 

 Pięknie wydany, w twardej oprawie, przyjemne dotyku grube strony otoczone kolorowymi ilustracjami i pytaniami. Grzbiet książki/albumu jest czerwony, a później ładne aplikacje z kwiatami i motylem otoczone czerwonym napisem. W środku sznureczek, zakładka do zaznaczania miejsca na którym skończyło się przeglądać publikację.  Kupując książkę otrzymujemy ją zapakowaną we folię by była bezpieczna podczas transportu (moim zdaniem). Na niej z przodu widnieje naklejka, którą należy zdjąć nim podarujemy prezent babci.

Opowiedz mi, Babciu - Książka do przechowywania wspomnień
Ta książka jest dla mnie albumem, ponieważ jego forma, wielkość i kształt bardzo mi przypominają albumy na zdjęcia, które kiedyś oglądałam jak byłam mała, właśnie u babci... 

Myślę, że nawet kilka słów od babci otoczonych zdjęciami będzie wspaniałym pamiątkowym prezentem. Babcia będzie miała przyjemność z wypełniania, a wnuczkowie z oglądania. Oczywiście oglądanie może odbywać się wspólnie, a każda strona będzie wzbogacona opowiadaniem z przeszłości. 

 


Opis ze strony moidziadkowie.pl 

 
"Wyjątkowy prezent dla każdej Babci. Starannie dobrane pytania pomogą uchwycić ważne wydarzenia w życiu Waszej Babci od jej dzieciństwa do chwili obecnej. Wypełniona książka stanie się cennym skarbem dla całej rodziny. Format 25x30 cm, twarde okładki, gruby papier i solidna oprawa zapewnią wysoką trwałość, łatwość dokonywania wpisów i przyjemność lektury w przyszłości."

 

Przepiękny album, który będzie idealnym prezentem dla babci na Dzień Babci, ale jeśli oczywiście mielibyście taką ochotę to sprawdzi się również w formie prezentu na święta.

 

Tutaj wersja Opowiedz mi, Babciu dla babci, ale jest też wersja Opowiedz mi, Dziadku dla dziadka. 

Obie wersje dostępne na stronie moidziadkowie.pl

 
Komentarze

 1. Świetny pomysł na prezent. Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę taki pamiętnik :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy pomysł :) Nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na prezent:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniały prezent dla Babć. Ja już niestety ich nie mam. Pozdrawiam znad porannej kawy i dziękuję za odwiedziny u mnie. Serdeczności :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pieknie wydany album. Dla babci prezent idealny :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę koniecznie kupić taki album do spisania wspomnień dla mojej mamy, która zaczyna stawiać swoje "babciowe" pierwsze kroki. Coś świetnego, jak dla mnie i niezła pamiątka

  normalbutdidnot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. My mamy akurat książkę Drzewo genealogiczne. To naprawdę idealny pomysł na prezent! To będzie później rodzinna pamiątka na długie lata :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też ją mamy i uważam, że jest rewelacyjna. Wypełnianie to będzie frajda, a i mam nadzieję, że później zostanie w naszej rodzinie przez bardzo długi czas.

   Usuń
 8. Pięknie wydana, ale ta naklejka żółta straszna ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł na prezent :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik