MIRSAKARIM NORBEKOV - MĄDROŚĆ OSŁA Od głupoty do zdrowia - recenzja książki

(254.)Cześć

Wczoraj udało mi się skończyć książkę, którą już od dawna chciałam zrecenzować, ale sam autor na to nie pozwalał ;) 
Decydując się na tę publikację myślałam: fajna nietypowa okładka, ale poradnik pewnie taki jak jeden z wielu. Przecież tyle mam ich za sobą, czym on może mnie jeszcze zaskoczyć? Czy tak było? Zapraszam na dalszą część postu.

 Jednak zanim przejdę do wrażeń jakie wywarła na mnie ta niepozorna książka, napiszę jak zawsze co możemy znaleźć na okładce. 
 
 MIRSAKARIM NORBEKOV - MĄDROŚĆ OSŁA Od głupoty do zdrowia
Kim jest autor?

Mirsakarim Norbekov - specjalista i nauczyciel alternatywnych metod leczenia. Jego Instytut Uzdrawiania obejmuje 200 placówek w samej Rosji i kilkadziesiąt w innych krajach, w tym w Polsce. (klik) Autor wielu publikacji, między innymi bestsellerów Rosyjski system uzdrawiania i Osioł w okularach. 
W książce Mądrość Osła autor przekazuje ponad trzydziestoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Opisuje 33 prawdziwe przyczyny tego, że jesteśmy nieszczęśliwi, a ludzi i ich zachowanie porównuje do osłów. Zdradza proste chwyty, jak pomyślnie donieść do nich marchewkę czyli zmienić swoje nawyki. Otrzymasz kilka kuksańców pod żebra i garść wiedzy do przemyśleń. Wykorzystasz zarazem unikatową metodę z gwarancją skuteczności, która oferuje odzyskanie zdrowia i radość życia. 

Dzięki książce poznasz:
 • zasady właściwego odżywiania czyli odkryjesz najlepsze potrawy dla siebie,
 •  kuchnie wielu krajów świata,
 • sposoby na urozmaicenie posiłków i ich pozytywny wpływ na Twój wygląd i zachowanie, 
 • zabiegi pielęgnacyjne ciała, zadbasz o prawidłowy wysiłek fizyczny, odpoczynek i zdrowie psychiczne,
 • skuteczną recepturę na zmianę swojego wizerunku, aby znaleźć drugą połówkę, 
 • drogę do prawdziwego "ja" i nauczysz się patrzeć na siebie z boku.
Dane techniczne:
Format: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron:  336
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2016 
Cena: 39,30 zł - w tej chwili na stronie jest za 25,15 zł
 

W książce znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących odżywiania, odpoczynku, partnerstwa czy seksualności.

Więcej tutaj

Kilka słów ode mnie:

Jak zaczęłam czytać książkę to myślałam, że będę się dobrze bawiła i czytała tylko o tym wszystkim co już wiem, a książka mocno mnie zaskoczyła. Przez pierwsze kilkadziesiąt kartek facet mnie wkurzał. Tylko im dalej czytałam tym bardziej miałam pewność, że o to mu chodziło. Przez to też nie pozwalał o sobie zapomnieć ani na chwilę, nawet kiedy książkę odkładałam. Kipi w niej od najróżniejszych przykładów, niejednokrotnie bardzo nietypowych, ale skutecznych. Wplata anegdotki o sexie co jeszcze bardziej czytelnika przykuwa do stron. Całość jest poukładana, w każdym rozdziale ma przedstawiony osobny temat, ale zdarzało się, że przytaczał jakiś przykład, a po kilku zdaniach pisze: chcesz wiedzieć jak się skończyła ta historia? o tym w następnym rozdziale - to właśnie taki przykład kiedy mnie wkurzał ;) Najczęściej zabierałam się za książkę wieczorem, a on kazała mi czytać i czytać. Jak już dobrze mi szło to na koniec rozdziału pisze mniej więcej tak: póki nie wykonasz zadania domowego nie możesz czytać dalej!
No i co? Tak robiłam. Jego stanowczy ton kazał wykonywać te zadania. Może nie odrabiałam tego jakoś sumiennie na kartce albo w notesiku, ale w głowie cały czas analizowałam jego słowa.

Widzę, że już się rozpisałam, a chciałam jeszcze tyle Wam przekazać :) Oprócz nietypowego stylu autora, w książce znajdziemy wiele rad, które ułatwiają nam zdobycie celu, tego który sobie wybraliśmy. On nie pisze,  że dobrze by było gdybyś zrobił to czy tamto, tylko jeśli chcesz żeby coś Ci się udało to nie czekaj na to aż samo przyjdzie - tylko działaj!
Możemy także przeczytać o tym jak ważne w całym procesie naszego sukcesu staje się odżywianie. Musimy monitorować to jak się czujemy po zjedzeniu określonych posiłków, a jeśli źle to żeby wykreślić je z jadłospisu.  Nie pozwala być leniwym, ale pokazuje jak ważny jest dla nas odpoczynek, a także ubiór i czystość.

Całość składa się z 9 rozdziałów. Czyta się łatwo i szybko. Na końcu każdego rozdziału jest zadanie domowe, a na początku następnego mały skrót tego o czym będziemy czytać w kolejnym. Między innymi co sobie zaznaczyłam:A tu mój ulubiony rozdział :)Podsumowując: Książka wywarła na mnie ogromny wpływ. Nie daje o sobie zapomnieć nawet kiedy jej nie czytamy. Jest to poradnik, ale inny niż wszystkie. Dzięki niej zmieniałam kilka rzeczy w swoim życiu i mam nadzieję, że wytrwam w nich, nie wracając do złych nawyków :) 
Polecam każdemu kto potrzebuje kopa do działania by zrealizować to o czym marzy :)

Książkę znajdziecie na stronie talizman.pl


http://talizman.pl/odzywianie/170552-madrosc-osla-od-glupoty-do-zdrowia-9788373777682.html?search_query=madrosc+osla&results=61


Co myślicie o takim nietypowym poradniku?
Czytaliście tę książkę? Podobała się Wam?


Pozdrawiam - Madzia

Komentarze

 1. Dobry kopniak do działania i realizacji samego siebie zawsze się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Calkiem ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się interesująca. :-) Książka musi mieć to coś i odkładając książkę nadal myślisz i analizujesz to co przeczytane - taka moim zdaniem jest dobra książka. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książk,a chcetnie bym przeczytała ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię poradników, ale zaciekawiłaś mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba nie dla mnie taka lektura - bo kuchnią niespecjalnie się interesuję, a o swój wizerunek dbam sama na tyle skutecznie, że "druga połówka" już jest u mojego boku ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. Na robieniu czegoś ;) Na jednym ze zdjęć jest przykładowe zadanie domowe :)

   Usuń
 8. Brzmi ciekawie, chociaż teraz książek o motywacji i działaniu jest pełno :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, a ja mam ich kilka w swoim zbiorze, dlatego tym bardziej mogę napisać, że ta jest inna :)

   Usuń
 9. Wydaje się być ciekawa chodź wole innego typy książki.
  Obserwuje i liczę na rewanż :)
  ONLY DREAMS - KLIK ♥

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik