HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem / Recenzja książki

 Witajcie

 

Ileż to razy słyszeliśmy, że nie ma drugiej takiej samej osoby na świecie? Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny i wyjątkowy. Jednak, kiedy przychodzi do pokazania światu naszej wyjątkowość boimy się i wycofujemy.  Dlaczego? Chcemy się dopasować, dorównać by grupa nas zaakceptowała. Przynależność do społeczeństwa i znalezienie wspólnych cech z innymi jest dla nas tak ważne, że każdego dnia staramy się wpasować w miejsca, które nie do końca pasują do nas. Chodzimy do pracy choć jej nie lubimy, spotykamy się z ludźmi, którzy nas nie rozumieją, idziemy na imprezę na którą nie mamy ochoty... Coraz bardziej czujemy frustrację, a nasze życie staje się jakby nie  nasze. 

Jeśli choć raz zadałeś/aś sobie pytanie typu: "Co ja tu robię?", "Gdzie zmierzam?", "Jaki mam cel?", to ta publikacja jest dla Ciebie! Nie wierzę w przypadki. Ufam, że wszystko co dzieje się w naszym życiu jest po coś. Przydarza się by dać nam lekcję. Dlatego jeśli trafiłeś na moją recenzję albo szukałeś/aś informacji o tematyce Human Design to tak właśnie miało być. 

 

HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem

 

Autorki przedstawianej dzisiaj książki to Dana Stiles i Shayna Cornelius, które są specjalistkami w dziedzinie Human Design. To nauczycielki duchowe, założycielki firmy DayLuna, a także gospodynie podcastu o tej właśnie tematyce. Ich drogi spotkały się jeszcze na studiach, a od tamtej pory przeżyły razem wiele wspaniałych przygód. Połączyła je tęsknota za czymś więcej niż praca w korporacji. Mimo, że rozwijały tam swoje kariery obie chciały czegoś więcej. Dlatego w wolnym czasie rozwijały swoje duchowe zainteresowania. W swojej wędrówce odkryły Human Design. Szybko okazało się, że to właśnie ich droga. Poznały swoje wzorce i zapragnęły pomagać innym w ich duchowej wędrówce. Założyły firmę DayLuna w 2019 roku i od tamtej pory pracowały już z tysiącami klientów. Okazało się, że odnalazły swoją pasję życiową, a do tego pomagają innym odnaleźć ich właściwą drogę.

Zanim przejdę do sedna dzisiejszej recenzji nie mogę zapomnieć o napisaniu jak pięknie wydana jest ta książka. Papier bardzo wysokiej jakości, w środku piękne ilustracje, a okładka w jasnoniebieskich odcieniach ze złotymi napisami i elementami, które mienią się w słońcu. Zwracam szczególną uwagę na uczucia, które wywołuje we mnie książka, a ta od pierwszego jej dotknięcia zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Samo oglądanie i przewracanie stron jest przyjemne, kiedy zaczęłam czytać zadziała się magia. 

 

HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem

HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem

HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem


Czym właściwie jest Human Design?

Human Design to narzędzie, które daje nam możliwości do pełnego przejścia przez życie w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. To system, który pokazuje jak być prawdziwym sobą, jak podejmować decyzje, które pozwolą nam na życie w harmonii. Daje wskazówki jak poruszać się w świecie by przyciągnąć to czego pragniemy, czyli wymarzone życie. Prościej mówiąc jest schematem, który zadaje pytania, a my musimy odpowiadać na nie w zgodzie ze sobą. Zagłębiamy się i odpowiadamy zwracając uwagę na to co dzieje się z naszym ciałem, naszymi myślami. Kiedy nauczymy się monitorować to co się dzieje wewnątrz nas odpowiadanie na schemat wydaje się zaskakująco łatwe. Autorki proponują by dać sobie czas na wszystko, od mniej więcej dwóch tygodni do miesiąca i praktykować technikę każdego dnia.

Skąd pochodzi Human Design?

Biorąc książkę do ręki myślałam, że pojęcie Human Design jest stosunkowo nowym pojęciem, a jednak okazało się, że  jego początki sięgają końca lat osiemdziesiątych. Dokładnie w 1987 roku został stworzony przez Ra Uru Hu, który przebywał na Ibizie w czasie swojej drogi medytacyjnej. Można by powiedzieć, że dostał wiadomość od swojej podświadomości. Nazwali to Głosem, a on wyjaśnił Ra dokładnie na czym polega Human Design. 

Składa się z czterech starożytnych praktyk:

 • Astrologii zachodu
 • I Ching 
 • Hindusko-bramiński system czakr
 • Kabalistycznego Drzewa Życia

Mogłabym tutaj opisywać każdą z tych praktyk, ale dokładnie przytoczone są w książce, choć właściwie ta wiedza nie jest nam potrzebna by praktykować Human Design. Ważniejsze jest to by znać swój wykres. Jak go otrzymać?

 

HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem                Recenzja książki

HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem / Recenzja książki

 

Jak otrzymać wykres Human Design?

Wystarczy znać swoją dokładną datę urodzenia wraz z godziną, która jest tutaj ważna, a także miejsce urodzenia. Wchodzimy na stronę daylunalife.com i wpisujemy wszystkie dane, po czym otrzymujemy swój wykres Human Design. 

Co otrzymujemy?

Elementy wykresu Human Desing to Typ, Definicja, Strategia, Profil, Autorytet Wewnętrzny, Temat Nie-Ja oraz Krzyż Wcielenia. 

Jest pięć typów, które zostały opisane szczegółowo:

 1. Manifestorzy
 2. Generatorzy
 3. Generatorzy Manifestujący
 4. Projektorzy
 5. Reflektorzy

Dla każdego z typów jest  osobny rozdział, który w wyczerpujący sposób opisuje kim są poszczególne osoby. Wyjaśniona zostaje Strategia, jakim się jest Magnesem, Temat Ja i Temat Nie-Ja. Codzienna praktyka i wskazówki, które pomagają w odbudowaniu swojego prawdziwego Ja. Jaki jest nasz typ w pracy, w życiu, w związkach, czego potrzebuje nasze ciało itp. Na koniec każdego rozdziału jest quiz.

Wiem, że to wszystko może wydawać się nieco czarną magią. Początkowo czułam się zagubiona czytając o tych wszystkich typach, strategiach i bramach. Jednak z całym przekonaniem mogę Wam napisać, że po wygenerowaniu swojego wykresu i przestudiowaniu go z całym przekonaniem stwierdzam, że wszystko tutaj do mnie pasowało. Czytałam i nie mogłam uwierzyć, że dokładanie ta technika wie czego potrzebuję i jak się czuję kiedy robię coś w niezgodzie z sobą. 

Wykres wygląda nieco dziwnie i ma ogromną ilość przeróżnych elementów. Im dalej czytałam tym bardziej dowiadywałam się, że wszystko ma tutaj swoje miejsce i znaczenie. To czy coś jest kolorowe czy nie, czy ma w  środku liczby i jakie one są, czy odchodzą od niego kolory itp. Czytając każdą kolejną stronę powoli wszystko się rozjaśniało. Tak naprawdę na początku by praktykować trzeba znać jedynie swój autorytet i strategię. Wczytać się w schemat i próbować rozpoznawać swoje reakcje każdego dnia. Tak jak wspominałam autorki proponują dać sobie czas na wszystko od około dwóch tygodni do miesiąca. Codzienne zadawanie pytań i obserwacja reakcji jaką one w nas wywołują dają możliwość kierunku w którym mamy iść. 

Bardzo często decyzje, które podejmujemy wywołują w nas reakcje, na które nie zwracamy uwagi. Robimy coś, bo musimy, bo tak trzeba albo tego chce od nas otoczenie. Potem przychodzi wyczerpanie energetyczne, złość i niechęć do wszystkiego. Wskazówki, które tutaj przeczytamy są bardzo pomocne, a wszystko co przeczytałam na temat swojego autorytetu i strategii sprawdziło się. Rozjaśniło wiele spraw, które wcześniej nie były takie oczywiste. Przytoczę przykład dla lepszego obrazu. Mam zdefiniowane centrum gardła i wszystkie pomysły, które chciałabym wprowadzić w życie powinny być najpierw powiedziane głośno. Zawsze na początku układam sobie schemat w głowie. Cieszę się, że mam dobry pomysł, ale kiedy przychodzi do realizacji pomysł wydaje się głupi i bezsensowny. Wystarczyłoby na głos wypowiedzieć pytania dotyczące tego tematu. Na przykład: "czy mam ochotę na zorganizowanie tego spotkania?" - wypowiadam pytanie na głos, a potem obserwuje swoje reakcje, czy czuję radość, napięcie, czy ekscytację, a może obawę? Wtedy wiem czy to jest to co naprawdę chcę zrobić.

Zaskoczyło mnie to bardzo, kiedy zaczęłam się nad tym dłużej zastanawiać okazało się, że to prawda. Niektóre pomysły nie chciały przejść nawet przez gardło, jakbym miała blokadę. Wypowiadanie niektórych zdań na głos okazało się trudne. Wiedziałam wtedy, że mam z tego zrezygnować. W codziennej praktyce odnalazłam ćwiczenia, które ułatwiają rozluźnienie tej sfery tak bym mogła bez problemu używać tego centrum we właściwy sposób. 

To tylko jeden przykład, ale mam nadzieję, że nieco wyjaśniłam na czym to polega. W publikacji jest dużo informacji, na początek wystarczy wygenerować swój wykres i zacząć się z nim zapoznawać po kolei. Nie należy on do prostych, wręcz przeciwnie. Same autorki piszą o nim jako o skomplikowanym, a jego zrozumienie może być przytłaczające. Dlatego właśnie powstała ta książka, która opisuje wszystko krok po kroku, w przystępny i zrozumiały sposób. Celem jest zrozumienie siebie by zmienić swoje życie.

 

Przykładowy typ Human Design:


 

Podsumowując całość muszę przyznać, że opisałam tutaj jedynie mały zalążek tego co spotkacie w publikacji. Jest ona niezwykle ciekawa, a odkrywanie poszczególnych etapów okazało się fascynujące. Codziennie analizowałam swój wykres i odkrywałam coś nowego. Po co to wszystko? Po to by lepiej poznać siebie, to czego nam potrzeba i by nasze życie stało się lepsze, lżejsze i bardziej harmonijne. Zdaję sobie sprawę, że lektura może nie być dla każdego. Opisując to co czytałam mojemu mężowi, który jest niezwykle ścisłym umysłem matematycznym, miałam nie lada wyzwanie. Aczkolwiek chyba coś jednak zrozumiał. Dusza artystyczna i osoby uduchowione, w tym ja, myślę, że odnajdą tutaj wiele wskazówek dla siebie. Już od dawna monitoruję to co się dzieje wewnątrz mnie, kiedy spotykam się z pewnymi niedogodnościami, a Human Design pomogło mi zrozumieć pewne kwestie. Odpowiednio zadawane pytania i odnalezienie schematu, który pasuje dokładnie do Ciebie naprawdę dużo ułatwia. 

Przytoczę tutaj jeszcze jeden przykład na koniec. Po latach zrozumiałam, że duże imprezy bardzo mnie wyczerpują. Potrzebuje zawsze nie tylko kolejnego dnia by się jako tako pozbierać, ale kolejnych kilku dni by dojść do pełnej harmonii. Zrozumiałam, że szkoda mi czasu by tak długo wracać do siebie, dlatego teraz jeśli mogę unikam dużych imprez albo chociaż jestem na nich krócej. Samo spotykanie się z przyjaciółmi jest dla mnie bardzo przyjemne, ale już hałas, duża ilość ludzi i zbyt wiele różnych bodźców już nie. Dlatego analizując to jak wielokrotnie czułam się po, zrozumiałam, że muszę to zmienić. 

Gdybym wcześniej trafiła na podobną publikację zapewne byłoby mi łatwiej. Polecam wszystkim, którzy chcą zmienić coś w swoim życiu. Czują potrzebę zmiany, ale nie wiedzą od czego zacząć. Ta książka wiele rozjaśni i naprowadzi na odpowiednie tory. 

 

 

HUMAN DESIGN - Odkryj swoje prawdziwe ja i żyj w zgodzie z własnym przeznaczeniem

 

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu PUBLICAT


#współpracabarterowa


 

Komentarze

 1. Nie słyszałam nigdy o tym pojęciu, więc tym bardziej czuję się zaintrygowana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto sięgać po takie książki i ją na pewno kupię ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie publikacje warto przeczytać, gdyż otwierają nam oczy na nowe możliwości motywując do zmian :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może z czasem przeczytam, a zmiana mnie czeka, znów będę mieć psa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie ♡
  Bardzo ciekawa publikacja. Nie słyszałam o niej wcześniej, ale bardzo chętnie po nią sięgnę. Dziękuję za inspirację :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książka, dopisze do listy do przeczytania:)
  Pozdrawiam serdecznie:)
  https://spacerem-przez-zycie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię tego typu książki. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik