Jak zachęcić dziecko do nauki od najmłodszych lat? - Seria Wiem i ja! Znam liczby, litery, kolory i kształty; Sam piszę i Sam liczę

 Witajcie

Im dzieci są starsze tym mają coraz więcej ciekawszych rzeczy do zrobienia. Nauka wtedy schodzi na drugi lub nawet na trzeci plan.  Mogą robić wszystko byle tylko nie siadać do książek. 

Mam dwóch chłopców, być może z dziewczynkami jest inaczej, nie wiem, ale wiem, że czas kiedy mogłam im beztrosko podsuwać każdą pomoc dydaktyczną już dawno minął. Pamiętam, że każda książeczka cieszyła ogromnie, każde zrobione dobrze zadanie było jak podbijanie świata. Teraz już wiem, że trzeba w wieku przedszkolnym dawać jak najwięcej, bo w tym czasie pociechy uczą się i mają z tego frajdę. Tym bardziej kiedy mama robi wspólnie z dzieckiem zadanie, wtedy radość nie ma końca. 

Z tą wiedzą, którą nabyłam z wiekiem moich dzieci, przychodzę dzisiaj by wspomóc młode mamy, które mają takie właśnie chłonące wiedzę pociechy. Książeczki, które są dzisiaj na rynku niewiarygodnie ułatwiają pracę i rozwijają w ekspresowym tempie. 

Publikacje, które dzisiaj chciałabym przedstawić zauroczyły mnie od kiedy wzięłam je pierwszy raz do ręki. Różnorodne, ciekawe, barwne i do tego z ulubionymi bohaterami. Czego chcieć więcej?

Na szczegóły zapraszam poniżej :)

Seria Wiem i ja! ZNAM LICZBY; ZNAM LITERY; ZNAM KOLORY I KSZTAŁTY

 

Wiem i ja! to seria książek, która składa się z trzech mniejszych publikacji podzielonych tematycznie:

Peppa Pig

 • Znam liczby
 • Znam litery
 • Znam kolory i kształty

Psi Patrol

 • Sam liczę
 • Sam piszę
 • Kolorowe słowa

Jedna seria jest z Świnką Peppą, a druga podobna z Psim Patrolem. Tak jak sugerują tytuły w jednej znajdziemy zadania z liczbami, w drugiej z literkami, a w trzeciej kolory i kształty. Oczywiście seria z Peppą różni się bardzo od Psiego Patrolu i to jest fajne, bo kiedy dziecko lubi obie bajki można zaopatrzyć się we wszystkie z serii. Moim zdaniem książki z Psim Patrolem są nieco trudniejsze, ale tylko niektóre zadanka. Tym bardziej lepiej jest robić po kolei, ponieważ natłok zadań i publikacji może dziecko zdemotywować. Radziłabym zrobić najpierw jedną książeczkę, a później kolejne.

Dodatkowo każda książeczka jest podzielona na dwie części. W zasadzie to każda kartka jest tak podzielona, posiadają tak zwianą perforację. Na jednej stronie mamy podstawową wiedzę, a na drugiej stronie zadania do samodzielnego rozwiązywania. Myślę, że na zdjęciach poniżej będzie to przedstawione dużo czytelniej ;)

 

Wiem i ja! Peppa Pig  


Seria Wiem i ja! ZNAM LICZBY; ZNAM LITERY; ZNAM KOLORY I KSZTAŁTY

 

Wiem i ja! Peppa Pig - Znam liczby

 Ilość stron 40

Cena 8,99 zł

 

 

Wiem i ja! Peppa Pig  - Znam litery

 

Ilość stron 40

Cena 8,99 zł


Wiem i ja! Peppa Pig  - Znam kolory i kształty


Ilość stron 40

Cena 8,99 zł

 Wiem i ja! Psi Patrol

 

Seria Wiem i ja! ZNAM LICZBY; ZNAM LITERY; ZNAM KOLORY I KSZTAŁTY

 Wiem i ja! Psi Patrol - Sam piszę Wiem i ja! Psi Patrol - Kolorowe słowa

 Wiem i ja! Psi Patrol - Sam liczę

  
  

Po skończonych zadaniach można (ale nie trzeba) oderwać tę część z ćwiczeniem i zostawić samą wiedzę. Wtedy dziecko może wracać do niej wielokrotnie by utrwalić liczby, literki, kolory i kształty.

Jak zachęcić dziecko do nauki od najmłodszych lat?

Myślę, że nie obrazicie się jeśli napiszę, że takie książki bardzo ułatwiają naukę w młodszym wieku. Zachęcamy dziecko by rozwiązywało zadania z jego ulubionym bohaterem. Ja zawsze zwracałam się do synka jednego czy drugiego, tak jakby Ci bohaterowie naprawdę potrzebowali pomocy, przykładowo:

"Zobacz tutaj Peppa chciałaby mieć kolorową sukienkę, a jest tylko biała. Może jej pomożesz?"

I działało za każdym razem ;)

Drugim takim punktem zachęcenia dziecka do nauki jest to by rodzić zrobił kilka pierwszych zadań razem z maluchem. Myślę, że nie trzeba siedzieć cały czas przy dziecku, po pierwszych paru zadaniach zaskoczy i resztę już będzie robiło samo. Przecież mama też chce wypić kawę albo powiesić pranie ;) Jednak najważniejsza jest uwaga i pokazanie, że podoba nam się to co dziecko robi. 

Trzecim ostatnim punktem jest to by nie robić za dużo od razu. Dziecko nie może się zmęczyć robieniem zadań, ponieważ wtedy tak będą mu się kojarzyły, a chodzi o to by zostawić niedosyt ;) I tak jak wspominałam na początku, dobrze jest robić książki po kolei, by wykształcać od najmłodszych lat to, że aby zabrać się za coś nowego musimy skończyć stare.

Jak zachęcić dziecko do nauki od najmłodszych lat?
Seria Wiem i ja! ZNAM LICZBY; ZNAM LITERY; ZNAM KOLORY I KSZTAŁTY


Te wskazówki są takie ode mnie, nie z żadnej książki. Zwyczajnie wypracowane przez lata. Dajcie znać co myślicie i jakie Wy macie sposoby na zachęcenie dzieci do nauki od tych najmłodszych lat?

  


Publikacje, które dzisiaj pokazałam znajdziecie na stronie KSIĄŻECZKI BAJECZKI.PL i oczywiście w kioskach i sklepach z gazetami.

Komentarze

 1. powiem szczerze, że seria bardzo zachęcająca dla dzieci i taka kolorowa.

  Mój Kubuś tez lubi takie książeczki.

  www.natalia-i-jej-świat.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe. Taka zabawa z pożytecznym, gdzie dziecko się uczy, a jednocześnie bawi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Teraz jest tyle świetnych ksiażeczek dla dzieci, że z przyjemnością będą się uczyć :)
  Paniętam, że jak ja byłam dzieckiem czyli ponad 20 lat temu to mama kupowała mi gazetkę "Disney i Ja" z róznymi łamigówkami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książeczki są świetne. Bardzo ładnie się prezentują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała nauka przez zabawę z najlepszymi bajkowymi przyjaciółmi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ulubieni bohaterowie plus materiały edukacyjne to świetne połączenie. Dzieci nawet nie wiedzą, że się uczą :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, przyjemność z nauką :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzieci uwielbiają takie książeczki i w zasadzie nawet nie zauważą, że poprzez zabawę podsuwamy im naukę ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik