Seria Akademia Mądrego Dziecka - Przygody z nauką: CYTRYNA I PAPIER 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń dla dzieci

 Witajcie

Kilka dni temu pokazywałam Wam na Instagramie i FB dwie ciekawe książki dla dzieci, które wyszły nakładem wydawnictwa Harperkids. Obiecałam, że jak tylko zaznajomimy się z nimi to opowiem co ciekawego można w nich przeczytać. 

No muszę przyznać, że niejedną i nie dwie ciekawe informacje w nich znaleźliśmy, dlatego na więcej szczegółów zapraszam w dalszej części wpisu. 

 

Seria Akademia Mądrego Dziecka - Przygody z nauką:  CYTRYNA I PAPIER 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń dla dzieci

 

Przygody z nauką to ciekawa seria książek, która zapowiada się na całkiem sporą kolekcję. Każda książka zaopatrzona się w 10 prostych, ale jednocześnie ciekawych i niesamowitych doświadczeń.

 

Seria Akademia Mądrego Dziecka - Przygody z nauką:  CYTRYNA I PAPIER 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń dla dzieciW serii ukazały się do tej pory:

 • Papier
 • Cytryna
 • Jajko

a od września również będą dostępne:

 • Balon
 • Woda
 • Cukier 

My w tej chwili w swoim zbiorze mamy dwie z tej listy, a mianowicie Papier i Cytrynę. Obie pięknie wydane, kolorowe w sztywnej okładce. Papier w kolorach niebieskich, a Cytryna w różowych.

Na początku każdej z nich poznajemy tytułowych bohaterów, a później zaczytujemy się w doświadczeniach, które możemy wraz z dziećmi zrobić w domu. Treść jest oczywiście skierowana bezpośrednio do dzieci, ale wszelkie zasady bezpieczeństwa są tutaj zachowane, czyli jeśli jest potrzeba zrobienia czegoś z czym dziecko może mieć problem, trzeba poprosić dorosłego. 

Mamy też zadania do rozwiązania, a pod każdym z nich odwrócona do góry nogami jest odpowiedź by można sprawdzić czy miało się rację.

 

CYTRYNA

 

Seria Akademia Mądrego Dziecka - Przygody z nauką CYTRYNA I PAPIER. 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń dla dzieci

 Poznajmy cytrynę,  jak jest zbudowana, gdzie rośnie, z jakiej rodziny pochodzi? Czemu nie tonie gdy wrzucimy ją do miski z wodą, a jej kuzynka limonka już tak? Jak działa wyciskarka do soków i czemu wyciśnięta w ten sposób cytryna daje więcej soku niż wyciśnięta ręcznie?

A może by tak napisać tajną wiadomość, którą odczytają tylko wtajemniczeni? 
 

Te i jeszcze więcej ciekawych doświadczeń znajdziecie w książce CYTRYNA 10 PROSTYCH, ALE NIESAMOWITYCH DOŚWIADCZEŃ.

do kupienia >>> tutaj

 

PAPIER

 

Seria Akademia Mądrego Dziecka - Przygody z nauką CYTRYNA I PAPIER. 10 prostych, ale niesamowitych doświadczeń dla dzieci


 

A teraz poznajmy papier, jak jest zbudowany, gdzie się go wytwarza? Co jeszcze oprócz kartki jest z papieru? Z czego jest papier? Czy można przeciąć papierem banana? 

Możemy też po zapoznaniu się z doświadczeniem z kolorami i octem pobawić się w drukarnię ;) lub też złączyć dwie książki bez kleju i dać komuś do rozdzielenia, nie ma szans by mu się udało ;)

 
 

Te i jeszcze wiele innych ciekawych doświadczeń znajdziecie w książce PAPIER 10 PROSTYCH, ALE NIESAMOWITYCH DOŚWIADCZEŃ.

do kupienia >>>tutaj

Rewelacyjne ilustracje, dużo ciekawych informacji, a przede wszystkim fajna zabawa w doświadczenia, które może robić cała rodzina wspólnie. 

 


 

Obie publikacje, a także wiele innych znajdziecie na stronie Harperkids

 

Komentarze

 1. Świetna seria, zresztą nauka przez zabawę, eksperymenty itp. zdecydowanie jest najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglądają bardzo ciekawie. Fajnie, że są też zadania i dzieci mają coś interesującego do zrobienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książeczki z tej serii są świetne. Tych jeszcze nie mamy. ��

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki idealne dla ciekawskiego dziecka. Mój syn już jest na etapie zadawania miliona pytań w ciągu dnia i takie książki z pewnością zaspokoiły by jego ciekawość. Na początku oczywiście musiałabym mu czytać, ale to i tak dobre zajęcie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujące książki. Dzieci uwielbiają doświadczenia. Dzięki nim efektywniej się uczą, a do tego mają świetną zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. To złączenie dwóch książek to pamiętam z dzieciństwa! Te książeczki zapowiadają się swietnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale świetne ksiażeczki :) To musi być frajda dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak szczerze powiedziawszy to mnie zaciekawiłaś hehe to syn tym bardziej by chętnie się z nimi zapoznał :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Super książki. Wspaniałe ciekawostki zawarte w książkach. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla dzieci ciekawa seria ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale świetna jest ta książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 12. Interesting post my dear, thank you for sharing )  

  OdpowiedzUsuń
 13. Super sa te ksiażeczki <3 Już sobie zapisałam tutuły i kupię je córce przy najbliższej okazji na prezent :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik