Kryminał dla nastolatków - Beatriz Oses - DETEKTYW ERIK VOGLER I ZBRODNIE BIAŁEGO KRÓLA

Witajcie,

książek dla dzieci jest bardzo dużo. Coraz więcej też ich jest pisanych i wydawanych każdego dnia. Piękne opowieści, które uczą, rozwijają, o przeróżnych historiach. Jednak kiedy z dzieci wyrastają nam, nie wiadomo kiedy nastolatki trzeba się rozejrzeć za czymś co zaciekawi, przytrzyma na dłużej.

Do niedawna nawet nie wiedziałam, że jest taki gatunek dla nastolatków, a jednak. Kryminały dla starszej grupy dzieci także powstają. I dzisiaj chciałabym właśnie zaprosić na recenzję jednego z nich :)

Na okładce:
Erik Vogler to piętnastoletni perfekcjonista, który mieszka z tatą w Bremie.
Zawsze ma wszystko dopięte na ostatni guzik. Zaplanowane, poukładane i wyprasowane ;)
Dlatego kiedy tata mówi mu, że przez zupełny przypadek, małe niedopatrzenie, nie może z nim jechać na wymarzone ferie do Nowego Jorku, jego świat troszkę się zawala. Jedyną opcją gdzie może spędzić te wolne dni bez ojca jest wizyta u babci, z którą nie za dobrze się dogaduje.
Nie widują się często, a ostatnie ich spotkanie każde z nich pamięta najgorzej jak potrafi.
Tak, bo babcia Erika także nie lubi swojego wnuka. Ciężko w to uwierzyć, ale starsza osoba ma już poukładane swoje życie i nie chce by ktoś coś w nim zmieniał.
Sytuacja jest niewygodna dla wszystkich, jednak Erik spakowany jedzie do Grasberg do babci, gdzie ma spędzić kolejny tydzień.
W czasie podróży w radiu słyszą razem z tatą, Frankiem Voglerem, że w ich mieście doszło w ostatnim czasie do kilku zabójstw młodych osób. Erik wcale nie przywiązuje do tych informacji zbyt dużej wagi, ale już po pierwszej nocy u babci, kiedy nawiedza go duch zmarłej dziewczyny będzie się nad nimi zastanawiał dużo częściej.
Duch, figurka Białego Króla, która pojawia się w niewyjaśnionych okolicznościach, płyta z muzyką, która sama się włącza, a nawet dziwny sąsiad babci, który jest blady jak ściana i ma straszne zimne ręce... to wszystko jest bardzo dziwne.  Erik zupełnie przypadkiem, nawet o tym nie wiedząc będzie rozwiązywał zagadkę mordercy, który grasuje i zabija młode osoby lubiące grać w szachy.
Sam Erik także bardzo lubi szachy.... Czy jego życie jest w niebezpieczeństwie? I co z tym dziwnym sąsiadem? Kim jest morderca? Czemu duch przyszedł właśnie do niego?
O tym wszystkim musicie przeczytać sami w książce :)DETEKTYW ERIK VOGLER I ZBRODNIE BIAŁEGO KRÓLA to książka nieprzewidywalna, napisana lekkim językiem, a przy tym bardzo ciekawa. Sama czytałam ją z wielką przyjemnością, a myślę, że młody czytelnik będzie bawił się przy niej jeszcze lepiej.
Serdecznie polecam, na wakacje i nie tylko. Jeśli Wasz nastolatek lubi się trochę bać, a przy tym rozwiązywać zagadki to ta publikacja będzie idealna :) • Rok wydania : Maj 2019
 • Autor : Beatriz Oses García
 • Liczba stron : 144
 • Seria wydawnicza : Detektyw Erik Vogler


Książka do kupienia na stronie wydawnictwa 

↓↓↓https://www.akapit-press.pl/glowna/detektyw-erik-vogler-zbrodnie-bialego-krola-389.html

Komentarze

 1. Sama bym przeczytała, uwielbiam kryminały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z checia sama bym przeczytala taki lekki kryminal :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, komu kupię tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja sama bym przeczytała tą książeczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham kryminały, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak kryminał, to przeczytam. Nieważne że to dla Nastolatków

  OdpowiedzUsuń
 7. O, to coś idealnego dla mojego Chrześniaka:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja córka uwielbia ksiązki z takimi kryminalnymi wątkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. lubię kryminały i też chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tej książce. Nie jest dedykowana do mojego wieku ale zajrzeć nie zaszkodzi. A co... podobno w każdym z nas drzemie dziecko :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapowiada się naprawdę fajnie, może i mojemu synowi spodobałaby się ta pozycja :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik