Synek Księdza Kaczkowskiego - Patryk Galewski/ Piotr Żyłka - Moja recenzja

 Witajcie 

Drogie czytelniczki i czytelnicy!

Jak Wam mija luty? Mi bardzo szybko,  ale tym razem wyjątkowo bez entuzjazmu i motywacji.  Czasem narzekam na spadek energii,  ale teraz od kiedy przez dłuższy czas nie ma słońca za oknem tej energii jest o wiele mniej niż zwykle. Niestety ciężko zebrać się do czegokolwiek jeśli po powrocie do domu jest ciemno. Ja osobiście w ciemności nie potrafię robić nic oprócz leżenia.  


Synek Księdza Kaczkowskiego- Patryk Galewski/ Piotr Żyłka


Dziś jednak nie o energii do działania,  a o książce.  Przychodzę z lekturą,  którą nabyłam będąc na jednym ze spotkań autorskich. W listopadzie 2023 miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu z Patrykiem Galewskim. Jest jednym z "synków" ks. Kaczkowskiego. Muszę przyznać, że nie było to typowe spotkanie autorskie. Przekaz jaki niosło był o wiele większy niż tylko czytanie książek i opis powstania publikacji. 

 
Nie czytałam wcześniej ani jednej książki o ks. Janie, nie widziałam też filmu Johnny. Wybranie się na to spotkanie było dla mnie totalną niespodzianką. Dowiedziałam się na szybko kim jest Patryk Galewski,  bo mój mąż wiedział o kogo chodzi. Czytał książki ks. Kaczkowskiego.  Jeśli znacie mnie nieco dłużej wiecie, że nie wierzę w przypadki.  Miałam po prostu pojechać na to spotkanie i kupić tę książkę.  Oczywiście wróciłam z autografem i zdjęciami. 

Dziś kiedy jestem po lekturze cieszę się ogromnie, że tak wszystko się potoczyło i wpadła w moje ręce. Ogromnie wzruszająca i pełna przekazu emocjonalnego.  

 

Synek Księdza Kaczkowskiego - Patryk Galewski/ Piotr Żyłka - Moja recenzja

Poznajemy w niej od początku trudne życie Patryka,  jego upadek, można by rzec, że  aż na samo dno. Próby samobójcze,  pobyt w więzieniu i tę jaśniejszą stronę kiedy poznaje Jana, a potem jego życie całkowicie się zmienia. Opisuje to ile dostał od niego wsparcia i miłości bez oceniania i obwiniania.  Trudna droga, która zaowocowała i teraz trwa w piękny twórczy sposób.  Patryk w tej chwili pomaga innym poranionym dzieciakom. Uczestniczy w projekcie PAKA, a jego działania są coraz bardziej rozpoznawalne.


Synek Księdza Kaczkowskiego- Patryk Galewski/ Piotr Żyłka


Jeździ po Polsce i opowiada swoją historię by pokazać, że można wyjść na prostą nawet z najgorszego miejsca w jakim się znajduje człowiek. Opowiada o życiu, ale też gotuje z młodzieżą i daje szanse na lepsze jutro.

Polecam książkę z całego serca. Powinni ją przeczytać wszyscy, zarówno dzieci jak i ich rodzice by przekonać się jak ważni są w życiu swoich pociech i jaki mają na nie wpływ.


Komentarze

 1. Księdza Jana oglądam w sieci. Książkę na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ to musiało być wspaniałe spotkanie. Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też nie wierzę w przypadki, każda książka która do mnie trafia wnosi coś dobrego do życia.

  OdpowiedzUsuń
 4. o jak cudownie, bardzo fajne to musiało być spotkanie

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno spotkanie musiało być inspirujące, bo sama znam Patryka z filmu Johny (uwielbiam i bardzo polecam)! Bardzo lubię też książki ks. Jana - przeczytałam już 3, w tym 2 które były pierwszymi jakie przeczytałam odpowiednio w 2023 i 2024, planuję w kolejnych latach tak samo zaczynać rok :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę przeczytać, bo recenzja mnie przekonała! Też piszę recenzje książek. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie książka zaczęta ale jeszcze nie przeczytana.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik