KARTY ZŁA - MARIUSZ KANIOS / Wydawnictwo piąte marzenie / Recenzja

 Witajcie

 

Mało mnie tutaj ostatnio... 

Choć na pisanie na bloga poświęcam ostatnio mniej czasu, a nawet mogłabym stwierdzić, że nieco z niego zrezygnowałam, to jednak czytania ani na chwilę nie odpuściłam.

Twórczość Pana Mariusza poznałam jakiś czas temu czytając pierwszą część z trylogii: "Uczynkiem i zaniedbaniem" - moją recenzję przeczytacie >>> tutaj. Zachwyciła, przeraziła i na długo pozostała w mojej pamięci. Takich książek się nie zapomina. Tym bardziej od razu chciałam sięgnąć po kolejne tomy serii. Niestety czas szybko płynie, a inne książki ciągle zastawiały mi drogę. Przyszedł jednak czas na drugą część czyli: KARTY ZŁA

 

KARTY ZŁA - MARIUSZ KANIOS / Wydawnictwo piąte marzenie / Recenzja

 

Komisarz Zuzanna Nowacka znowu podejmuje się rozwiązania trudnej sprawy. W jednym z domków letniskowych zostaje brutalnie zamordowana kobieta. Wszystkie dowody idealnie wskazują na jednego sprawcę, ale czy na pewno policja dobrze zrobiła zamykając tę właśnie osobę? 

Nie będę się za dużo rozwodzić nad tą publikacją, tutaj nie ma o czym pisać to trzeba samemu przeczytać. Wartka akcja, policjanci, którzy nie marnują czasu, nie kręcą się w kółko tylko działają. Szybkie podejmowanie decyzji i ciągłe odkrywanie nowych kart...

Gdybym miała w kilku słowach opisać KARTY ZŁA napisałabym, że jest to dobry kryminał, a nawet bardzo dobry. Czytelnik ciągle skutecznie prowadzony w inną stronę, tak by za szybko nie odkryć tajemnicy. Brutalne morderstwo i zagadka. Czytało się świetnie, jeden z lepszych, porządnych kryminałów jakie miałam przyjemność poznać. 

Czy można ją przeczytać bez pierwszej części? Tak można, choć wydarzenia z Uczynkiem i zaniedbaniem trochę są wplatane w fabułę. Jeśli ktoś czytał ma o wiele łatwiej, bo wie o co chodzi, ale Ci którzy tylko przeczytają KARTY ZŁA także domyślą się co mogło się wydarzyć w poprzedniej książce. 

Trzecia część już czeka na przeczytanie. 

 

KARTY ZŁA - MARIUSZ KANIOS / Wydawnictwo piąte marzenie / Recenzja

 

 

Jeśli szukacie dobrego kryminału, który czyta się niemal jednym tchem to polecam sięgnąć po tę publikację, a także inne Pana Mariusza. 


 

Komentarze

 1. Czytałam tę część jakiś czas temu i pamiętam, że bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze pierwszej części i to od niej wolałabym zacząć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę miała ten tytuł na uwadze. PS Jaka ciekawa okładka! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę ją przeczytać. Uwielbiam kryminały :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik