BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ - Jerzy Strączyński - Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

Witajcie

 

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, że przyciągamy do siebie różne rzeczy, sytuacje, ludzi? Mówi się o "wampirach energetycznych" o toksycznych ludziach itp. Często używamy stwierdzenia nie mam energii, moja energia jest słaba albo inaczej, muszę nabrać energii, potrzebuję doładować akumulatory itp.

Zupełnie nie pamiętam kiedy pierwszy raz się z tym zagadnieniem zetknęłam, ale wierzę w to, że każdy z nas ma swoje pole energii i zdarza się, że przez różne sytuacje, czasem innych ludzi, osłabia się to nasze pole.

Między innymi przez tę ciekawość sięgnęłam ostatnio po książkę Jerzego Strączyńskiego BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ

Czego ciekawego dzięki niej się dowiedziałam? O tym poniżej.

 

BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ - Jerzy Strączyński -  Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

 

Autor Jerzy Strączyński jest z wykształcenia historykiem, lubuje się też w historii sztuki, a z predyspozycji, swojej wrażliwości i nabytych umiejętności jest bioenergoterapeutą oraz nauczycielem bioterapii.  Jak sam pisze, od lat wkłada dużo wysiłku w pracę nad sobą i w rozwój siebie jako człowieka. Od dawna praktykuje medytację, zna liczne techniki z obszaru bioenergoterapii oraz uzdrawiania. 

 

Medycyna energetyczna w teorii i praktyce
BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ - Jerzy Strączyński -  Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

Medycyna energetyczna w teorii i praktyce
BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ - Jerzy Strączyński -  Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

 

Publikacja o której chciałabym dzisiaj nieco opowiedzieć jest podzielona na IV części. W pierwszej dowiadujemy o koncepcjach postrzegania życia i świata co do zagadnień energii i wibracji. Czym jest energia życiowa? Co kryje się za zagadnieniem PRANA I KARMA? Ciało subtelne, aura, świadomość  i czakry, a także co jest do każdej przypisane.

W drugiej i trzeciej części skupiamy się wokół bioenergoterapii, czym jest.  Opisane zostają niektóre rodzaje, a także jak działają i efekty, których można się po nich spodziewać. Autor też przybliża diagnozę, jak wygląda sesja oraz procedury postępowania, zwraca uwagę na bezpieczeństwo, które powinien stosować każdy bioterapeuta uważany za profesjonalistę. 

W czwartej części przeczytamy między innymi o działaniach warszawskiego środowiska osób zajmujących się bioenergoterapią i uzdrawianiem.

 

prana, karma, aura
BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ - Jerzy Strączyński -  Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

prana, karma, aura
Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

Prana, Karma, aura
Medycyna energetyczna w teorii i praktyce

 

Muszę przyznać, że książkę początkowo czyta się trochę jak podręcznik, ale sam podtytuł już nam mówi o tym, że przeczytamy tutaj o teorii i praktyce. Mimo, że tej teorii jest całkiem sporo to jednak jest ona dość przystępna, a sam przekaz niezbyt przytłaczający. 

Na początku pisałam o tym, że napotykamy czasami ludzi, którzy mają na nas zły wpływ, że zabierają nam energię. Jednak tutaj jest to trochę inaczej przedstawione. Właściwie bardziej dowiemy się jak wzmocnić nasze pole energetyczne albo jak ma to zrobić bioenergoterapeuta, niż co zrobić z tymi złymi ludźmi. Raczej nie można o nich myśleć jak o złych, a tych, którzy swoją energię mają tak słabą, że muszą czerpać z innej, np. naszej. To też dało mi do myślenia, że czasami w otoczeniu niektórych znajomych czujemy się źle, przytłoczeni i zmęczeni. Być może mają tak słabe swoje pole energetyczne, że muszą zabierać je z naszego. I odwrotnie, zdarzają się takie osoby, które zarażają pozytywną energią i w ich obecności czujemy, że możemy więcej i że wracamy do domu pełni mocy i siły do działania. 

 


 

Myślę, że dla wielu osób brzmi to jak czarna magia, ale wierzę, że cały nasz wszechświaty składa się z takich pól. I to właśnie zostało wyjaśnione w książce BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ. Autor pisze o tym, że energia, ta która na Wschodzie nazywana jest PRANĄ, wypełnia cały wszechświat oraz wszystkie istoty i istnienia, a na subtelnym wyższym poziomie wibracji potrafi mieć moc sprawczą. Może tworzyć pola energetyczne lub pola świadomości. 

Jeśli chodzi o uzdrawianie to jest to dość obszerna kwestia, a tym samym bardziej indywidualna, ale zawsze chodzi o to samo. O powrót do równowagi. Zdrowie w rozumieniu holistycznym to stan, w którym organizm, wszystkie jego narządy i układy, a także procesy, działają bez zakłóceń. Cały system energetyczny jest zrównoważony. Uzdrawianie to nic innego jak dobrze postawiona diagnoza, znalezienie obszaru, który źle funkcjonuje i skupienie na nim uwagi by powrócił do swojej równowagi.

 

Książka  BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ to ogromna dawka wiedzy i ciekawych informacji. Myślę jednak, że dla osób, które interesują się tematem i są choć trochę w niego wtajemniczone. Dla mnie początkowo czytało się jak podręcznik, ale jednak ciekawy podręcznik. Nieco poszerzyłam swoją wiedzę w temacie bioenergoterapii i medycynie wchodu, jednak żeby więcej zapamiętać będę musiała wrócić do lektury, gdyż zagadnień w niej zawartych jest cała masa, nie do spamiętania na jeden raz ;)

 

BIOTERAPIA WCZORAJ I DZIŚ - Medycyna energetyczna w teorii i praktyce dostępna jest na stronie powszechnie znanej księgarni internetowej z bardzo dobrymi promocjami, w dziale medycyna niekonwencjonalna.


 


Komentarze

 1. Zdarzyło mi się brać udział w sensie bioenergoterapeutycznym przeprowadzonym przez Pana Zbyszka Nowaka jeszcze, kiedy byłam dzieckiem, więc teraz chciałabym zgłębić bardziej ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wampipry energetyczne naprawdę są wśród nas. To musi być interesująca publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesuje mnie ten temat i chętnie bym przeczytała tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat dla mnie interesujący, także chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik