Książki z serii SZUKAJ I ZNAJDŹ - Muminki i morze; Muminki w lesie - Paivi Arenius. Zabawa z dzieckiem w szukaj i znajdź.

 Witajcie

 

Dzisiaj przychodzę z kolejnymi publikacjami dla dzieci. Tym razem coś dla najmłodszych. Książki z serii SZUKAJ I ZNAJDŹ sprawdzają się świetnie jako ćwiczenia na spostrzegawczość, a przy tym można się dobrze bawić w towarzystwie, wszystkim dobrze znanych  Muminków.

Na szczegóły zapraszam poniżej.

 


 

 

 Do zaprezentowania mam dwie książki z serii SZUKAJ I ZNAJDŹ

Jedna to Muminki w lesie, a druga to Muminki i morze.

 Opis ze strony EGMONT:

" Czas spędzony z Muminkami to zawsze dobra zabawa! Tym razem pełne pomysłów trolle szykują się na wycieczkę. Muminek, Panna Migotka, Mała Mi, Mamusia i Tatuś Muminka pakują potrzebne rzeczy i wybierają się do lasu. Szukaj i znajdź to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach.


To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!"
 
 

 

Kiedy moi chłopcy byli mali wieczorem przed snem zawsze bawiliśmy się w taką zabawę "szukaj i znajdź". Nie nazywaliśmy jej tak, ale o to w niej chodziło. Był to czas kiedy chłopcy byli bardzo mali, ich uwaga długo nie skupiała się na słuchaniu jak czytam, więc najlepiej było zaangażować ich we wspólne "czytanie".

Mama mówiła: gdzie jest?... np. samochód, a oni szukali na stronie samochodu, albo wszystkich samochodów jakie były, później doszły kolory, np. gdzie jest?.... czerwony samolot? itp.itd.

Te książeczki z Muminkami dokładnie tę zabawę mi przypomniały. Idealnie sprawdzają się do wspólnego czytania z małymi dziećmi. Na każdej stronie są są kolorowe ilustracje, a w ramce wymienione jest co należy poszukać. Dodatkowy tekst pozwala nam przybliżyć się do wyprawy jaką akurat przeżywają Muminki. W każdej ramce są trzy przedmioty, które należy znaleźć, ale myślę, że można zachęcić dziecko do znalezienie większej ilość przedmiotów czy też np. zwierząt.

Na ostatniej stronie znajdziemy odpowiedzi.

  

Książki są wykonane z sztywnych stron, tekturowych, które idealnie sprawdzają się dla małych dzieci, w wieku (to jest moja ocena) od 1 do 3 lat, ale i starsze dzieci również znajdą tutaj wiele ciekawych elementów dla siebie.

Mnie obie książki zauroczyły niesamowicie, oprócz samego pomysłu na ich wykonanie, zadań, które rozwijają to przecież same Muminki już wprawiają w domry humor.


Polecamy!


Do kupienia na stronie EGMONT >TUTAJ<

Komentarze

  1. Piekne ksiazeczki, osobiscie jestem wielka fanka muminkow i zbieram cale serie ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Muminki to moja bajka dzieciństwa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne pozycje, też podobnie u mnie było, nazywało się to wtedy znajdywanki :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik