Trzy niesamowite książki z serii ART EGMONT: BALONOWA 5 z nietypowymi ilustracjami, WSPANIAŁA PLANETA ZIEMIA I JEJ PRZYRODA oraz ALE KOMPUTERY! MEGABAJTOWE HISTORIE CYFROWE

Witajcie

Dzisiaj zapraszam na kilka słów o książkach, które w ostatnim czasie mieliśmy okazję poznać. Publikacje te należą do fajnej serii ART EGMONT, oczywiście od wydawnictwa Egmont.
Pięknie wydane z ogromną ilością wiedzy i nie tylko.
Zachęcam do czytania dalszej części wpisu.
Tak jak w opisie do pokazania mam trzy książki, każda inna i niezwykle wyjątkowa.

Zacznę od tytułu BALONOWA 5 książki, która już zachęca swoją okładką i daje znać, że w środku będzie działo się coś ciekawego.
Balonowa 5
Autor: Mikołaj Pasiński
Ilustrator: Gosia Herba
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 225x285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4480-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 16.10.2019Od wydawnictwa:

W kamienicy przy Balonowej 5 naprawdę dużo się dzieje. Słychać dźwięki instrumentów i czyjeś baaardzo głośne chrapanie. Na klatce schodowej unosi się zapach ciasta, ciągle coś stuka, puka, szura i podzwania… Mieszkańcy są różni, każdy ma jakieś hobby. A jednak nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy żyją w zgodzie. Dajcie się zaprosić na sąsiedzką wizytę! Poznajcie mieszkańców tej niezwykłej kamienicy – trochę zwariowanych i ekscentrycznych, ale zawsze radosnych i przyjaznych.

Tak jak wspominałam okładka zachęca by zapoznać się z zawartością. W środku znajdziemy wyjątkowe ilustracje i jakże przyjemne w odbiorze. 
Kolorowe i piękne. 
Balonowa 5 to ulica przy której stoi bardzo nietypowa kamienica, a jeszcze bardziej nietypowych ma mieszkańców. Pachnie tutaj ciastem i słychać dziwne odgłosy, ale przy tym jest miło i przytulnie.
Bardzo przyjemna książka, która jest dedykowana dla grupy wiekowej od 3 do 7 lat, ale myślę, że starsze dzieci również znajdą tutaj coś dla siebie.
Książka ogromnie przypadła nam do gustu.Druga ciekawa publikacja to WSPANIAŁA PLANETA ZIEMIA I JEJ PRZYRODA
Od wydawnictwa:


Zapraszamy na fascynującą wędrówkę po naszej planecie i jej dużych i małych ekosystemach - od raf koralowych, pustyń, przez lasy deszczowe aż po kroplę wody. Za pomocą rysunków, map i infografik autorka wyjaśnia, jak funkcjonuje Ziemia i jak możemy o nią dbać, chroniąc jej rozmaite ekosystemy, ich mieszkańców i jej biologiczną różnorodność. 
Ten niezwykły przewodnik po naszym wspaniałym wspólnym domu na pewno ucieszy dociekliwych czytelników w różnym wieku. Ale ciekawe!


Autor: Rachel Ignotofsky
Ilustrator: Rachel Ignotofsky
Tłumaczenie: Grażyna Winiarska
Oprawa: twarda
Objętość: 128 stron
Format: 245x300
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-3815-5
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 30.10.2019
Książka dużego formatu i w niespotykanym kolorze, bo czarnym, jednak z dużą ilością kolorowych ilustracji, a przy tym też świecące aplikacje. Sam tytuł również mieni się w złotym kolorze.
Jest to publikacja bardzo ciekawa, a przy tym wyjątkowa. Autor zaprasza na wędrówkę po naszej niezwykłej planecie i po jej ekosystemach. Pokazuje w fajny sposób jak funkcjonuje nasza Ziemia i jak możemy o nią dbać. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne by zaszczepić w naszych małych pociechach chęć do zmiany naszych warunków i przyzwyczajeń. 
Książka polecana jest dla dociekliwych czytelników w każdym wieku :)

Trzecie i ostatnia przedstawiana książka w tym wpisie to
 ALE KOMPUTERY! 
MEGABAJTOWE HISTORIE CYFROWE
Od wydawnictwa:


Wiecie, co to jest komputer, prawda? No pewnie! Najprostszymi komputerami były liczydła, potem budowano coraz większe maszyny, które potrafiły wykonać coraz bardziej skomplikowane działania. Były to urządzenia działające na podobnej zasadzie co zegarki – miały w środku wiele zębatek i ciężarków. Aż pojawiły się pierwsze komputery z prawdziwego zdarzenia. Na początku były ogromne jak ciężarówka i zajmowały pomieszczenie wielkości sali gimnastycznej. 
Jednak z biegiem lat robiły się coraz mniejsze i mniejsze – jak Wasze smartfony! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o komputerach, koniecznie przeczytajcie tę książkę i dokładnie przyjrzyjcie się ilustracjom. Ale ciekawe!
Tytuł: Ale komputery! Megabajtowe historie cyfrowe

Autor: Michał Leśniewski
Ilustrator: Maciej Łazowski
Oprawa: twarda
Objętość: 88 stron
Format: 245x275
Cena: 51,99
ISBN: 978-83-281-4479-8
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 16.10.2019


Ta książka ma nietypowe rozmiary, jest duża, w sztywnej okładce, ale bardziej kwadratowa, a nie jak zazwyczaj są książki, czyli prostokątne.
Ładne niebiesko-zielone kolory i oczywiście komputer to jest to co znajdziecie na okładce.
Już od pierwszych stron wszędzie możemy zobaczyć komputery. W dzisiejszych czasach kiedy dzieci są zaznajomione z tym fantastycznym urządzeniem dobrze jest poznać jego historię. Jak kiedyś wyglądały podobne urządzenia. Jak to się stało, że były tak wielkie jak pokój, a później jak to wszystko się zmieniało. Oczywiście książka zaczyna się od dużo wcześniejszych informacji co ogromnie mnie ucieszyło, ale też zaciekawiło.
Mój starszy syn ucieszył się z tej książki i przeczytał ją z zaciekawieniem.
Myślę, że świetnie nadaje się jako prezent dla kogoś kto lubi ciekawostki i oczywiście lubi komputery.


Podsumowując:
Wszystkie trzy książki bardzo przypadły nam do gustu. W ostatnim czasie otaczają nas same świetne wydania, które są warte tego by o nich mówić i polecać, a te właśnie do tych należą.

Serdecznie polecam, zarówno ja jak i moi chłopcy. Zawsze mi doradzają co mam napisać, a teraz usłyszałam: napisz, że są bardzo fajne :)
Święta zbliżają się wielkimi krokami, myślę, że książka to zawsze dobry prezent :)

A Wy co w ostatnim czasie czytaliście?


Książek szukajcie na stronie wydawnictwa, gdzie znajdziecie je w promocji:

https://egmont.pl/

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik