Dorothy Morrison - Magia Słońca na co dzień - 140 rytuałów, zaklęć i afirmacji na pokonanie przeszkód

302.

Witajcie :)

Chyba każdy wie, nawet małe dzieci, że Słońce jest gwiazdą, która znajduje się najbliżej Ziemi. Jest centrum Układu Słonecznego itd. itp. A czy kiedykolwiek zastanawialibyście się co by się stało gdyby go zabrakło? Gdyby przestało dla nas świecić? Ja nie myślałam o tym ani razu aż do momentu zajrzenia w książkę Dorothy Morrison.
Jesteście ciekawi co w niej znalazłam? Zapraszam na dalszą część wpisu.
Kilka słów o autorze z okładki:
Dorothy Morrison jest kapłanką wyższego stopnia i od ponad dwudziestu lat namiętnie praktykuje pradawne sztuki. W 1986 roku założyła sabat czarownic pod nazwą "Krystaliczny Ogród". Od wielu lat naucza magii w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Opis ze strony wydawnictwa:

Autorka opisuje rytuały słoneczne oraz podaje pomysły na gry i zabawy związane z przemieszczaniem się Słońca przez kolejne znaki zodiaku, które pomogą Ci połączyć się z najsilniejszą energią naszej części wszechświata. Dzięki tej książce odkryjesz 140 zaklęć pozwalających wykorzystać energię naszej jasnej gwiazdy. Poznasz afirmacje i rytuały, które zostały stworzone po to, by pomóc Ci w różnych aspektach życia. Dzięki nim wreszcie uda Ci się zastosować dietę i zmienić styl życia. Staniesz się kreatywny, odnajdziesz prawdziwą miłość i zaczną spełniać się Twoje marzenia. Stosując rytuały ochronne zwalczysz lęk i zyskasz nadzieję oraz samoakceptację. Dostroisz się do energii tęczy, zaćmień Słońca i burz słonecznych.Łap promienie i rozświetl swoje życie


Na okładce:

Nasze Słońce codziennie wschodzi i zachodzi, rozświetlając Ziemię swoją życiodajną energią. Przetrwanie całej biosfery zależy od niego. Ludzie od stuleci wyznaczają upływ czasu i obserwują zmienność pór roku w oparciu o padanie promieni słonecznych na różne części kuli ziemskiej.  


Książka w środku:

Dane techniczne ze strony wydawnictwa:Rok wydania 2017
Ilość stron 296
Format  14,5 x 20,5 cm
Okładka miękka
Cena: regularna 39,30 zł, w tej chwili na stronie talizman.pl jest w promocji za 25,15 zł


Kilka słów ode mnie:

Na początku książki jest trochę historii, tego jak ludzie kiedyś wierzyli w Słońce, jak to się stało, że zaczęto je czcić i to, że ma ono faktycznie wpływ na pory roku. Najpierw ludzie myśleli, że to Księżyc jest ważniejszy i to od niego wszystko zależy, a jednak szybko przekonali się, że jest inaczej.

Początkowo kiedy wzięłam książkę do ręki trochę się przestraszyłam, ponieważ jako osoba wierząca chyba nie powinnam wierzyć w tego typu porady i zaklęcia, a jednak ciekawość wzięła górę. Znajdziecie w książce wiele przydatnych i cennych rad, które pozwolą polepszyć życie. 


 Książka posiada wygodną czcionkę, dzięki której tekst czyta się łatwo i szybko. 

Nie wszystkie te zaklęcia miałam ochotę wypróbować, ale powiem Wam, że pieniążki zawsze są u mnie mile widziane, więc właśnie po to by je przyciągnąć zrobiłam amulet z "przepisu", który znalazłam w książce. I wiecie co? Działa :D No może nie wygrałam milinów w lotto, ale w zdrapce pierwszy raz w życiu trafiło mi się 60 zł :) Co dla mnie jest sukcesem. Jest jeden mały myk, amulet przestaje działać kiedy Słonce na niego nie świeci, a ostatnio mało go u nas (to jest moje osobiste spostrzeżenie, autorka zaleca tylko by amulet stał na parapecie w słońcu).

Może dla niektórych wydać się zabawna przygoda z amuletem, więc pomijając te wszystkie czarodziejskie fakty dzięki tej książce zaczęłam bardziej doceniać promyki, których i tak jest ostatnio bardzo mało. Jak tylko Słońce się pojawia to cieszę się jak małe dziecko i trzymam kciuki by z nami zostało. Od teraz nie będę już zasłaniała rolet kiedy zaświeci mocniej, tylko łapała każdy promyk, ponieważ to ono napędza nas energia i siłą. Kiedy nie ma Słońca za oknem nic nam się nie chce, nie mamy siły, energii, to co robimy nie sprawia nam radości - przynajmniej u mnie tak jest. A u Was? 
Czy Wy też zauważyliście, że Słońce jest nam potrzebne do codziennego funkcjonowania jak tlen? :) Bez Słońca nie ma życia, nie ma roślin, nie ma nas, dlatego doceniajmy je bardziej.
Książka jest warta uwagi, dlatego serdecznie polecam :)

Za możliwość poznania publikacji dziękuję

https://talizman.pl/

Znacie tę książkę ?
Co myślicie o tego typu publikacjach?

Pozdrawiam :)

Komentarze

 1. Ostatnio czytam tego typu książki, niestety rzadko zdarzają się perełki ;) Często wydaje mi się, że to propozycje o niczym ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, książka wydaje się być ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się interesująca. Co prawda na codzień też raczej nie interesuję się zaklęciami, ale z chęcią bym poczytała, co tam słońce może nam dać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Hello ! just an invitation to join us on "Directory Blogspot" to make your blog in 200 Countries
  Register in comments: blog name; blog address; and country
  All entries will receive awards for your blog
  cordially
  Chris
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Hello ! just an invitation to join for the community
  https://plus.google.com/u/0/communities/109662684129677096983

  Witaj ! Tylko zaproszenie, aby dołączyć do nas na "Blogspotze katalogowym", aby Twój blog w 200 krajach
  Zarejestruj się w komentarzach: nazwa bloga; Adres bloga; I kraju
  Wszystkie wpisy otrzymają nagrody za Twój blog
  serdecznie
  Chris
  Http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Witaj ! Tylko zaproszenie do przyłączenia się do społeczności
  Https://plus.google.com/u/0/communities/109662684129677096983

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajna książka :)
  A co do Słońca to tak w skrócie pisząc - Słońce to życie, bez niego nic by nie było, nas by nie było.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś bardzo się interesowałam tego typu tematyką, magią, ezoteryką i nadal uważam, że coś w tym jest tylko chyba codzienność mną zawładnęła ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam fantastykę, ale jak czytam hasła kapłanka, afirmacje ... tak na poważnie to mnie to odstrasza 😅

  OdpowiedzUsuń
 8. żałuję że nie mam czasu na czytanie książek :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie gustuję w takim rodzaju literatury.

  OdpowiedzUsuń
 10. Masz rację jak słońca nie ma to jakoś energii do życia brakuje. Z tym amuletem to mnie zaintrygowałaś, chociaż też nie wierzę w takie rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chyba nie dla mnie, ale nie mówię ostatecznie nie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa książka! Też ją mam i wkrótce napiszę o niej parę słów. Uważam, że warto poznać moc Słońca! Ono zawsze było dla naszych przodków bogiem :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik