Monika Kozikowska - Nowe zadania - piszemy zdania. Wydawnictwo Niko

(224.)


Cześć,

dzisiaj chciałabym Wam opisać książkę z zadaniami dla dzieci od wydawnictwa NIKO.
Pisałam już wcześniej o zadaniach matematycznych jakie znalazły się w Tropiku, dla przypomnienia klik.Zacznę od strony technicznej, czyli co znajdziemy na okładce :)

Autor: Monika Kozikowska
Tytuł: Nowe zadania - piszemy zdania klasa II
Wydawnictwo NIKO
Ilość stron: 88
Format:  170 x 240 mm
Oprawa: miękka

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj 

Opis ze strony wydawnictwa:
 Została opracowana zgodnie z nową podstawą programową MEN.
Może być wykorzystywana jako dodatkowy zeszyt ćwiczeń do wszystkich podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego na poziomie II klasy kształcenia zintegrowanego lub do doskonalenia umiejętności polonistycznych podczas pracy w domu.
Jej celem jest pokazanie, jak należy pisać krótkie wypowiedzi na podany temat, redagować zdania opisujące osoby, zwierzęta, rośliny i przedmioty, pisać krótkie pozdrowienia, życzenia i listy oraz poprawnie je adresować.


 Książka jest przeznaczona dla dzieci, które są w drugiej klasie szkoły podstawowej. Na pierwszej stronie, dzieci, bo to do nich skierowane są słowa, dowiadują się czego nauczyły się do tej pory, a na kolejnej stronie czytają o tym czego będą się uczyły. 
 Format książki jest większy niż zeszyt, ale mniejszy niż ćwiczenia elementarza. Uważam, że taka forma jest wygodna przy rozwiązywaniu zadań dla dzieci w wieku 7-8 lat.
Strony są czarno-białe, ale oczywiście dla umilenia czasu przy ćwiczeniach i dla rozluźniania palców małej rączki, można obrazki pokolorować :)
Znajdziemy tutaj ćwiczenia ułożone podobnie jak to jest w podręcznikach czyli na początku są zadania związane z jesienią, później jest zima oraz wiosna. Dzieci uczą się pisania poprawnie zdań, rozumienia czytanego tekstu, pisania kartek pocztowych oraz wiele innych. Znajdziemy też podpowiedzi np.: na jakie pytania odpowiada rzeczownik, a na jakie czasownik?
Poprzez takie ćwiczenia uczniowie klasy drugiej wzbogacają słownictwo i utrwalają poprawną pisownię.
Jest to bardzo dobra książeczka do dodatkowych ćwiczeń dla dzieci, które mają problemy w szkole, ale też dla tych, które zwyczajnie chcą poćwiczyć. 
W naszym przypadku nie było tak łatwo zmusić mojego syna do tego rodzaju ćwiczeń, ponieważ bardziej preferuje zadania matematyczne i Tropik bardziej przypadł mu do gustu. Jednak ja jako matka jestem zauroczona tymi ćwiczeniami, są tak bogato rozbudowane i tak różnorodne, że lubię go czasem pozmuszać by zrobił kilka ćwiczeń, tym bardziej, że są mu potrzebne :)

Żałuję tylko, że w szkole syna nie ma takich ćwiczeń jako dodatkowe, bo kiedy Pani by mu zadała pracę dodatkową to musiałby zrobić, a jak mama  każe to już nie jest taki chętny ;)

W serii również ukazały się:

Rusz głową  dla klasy I
Trudne zadania dla klasy III
Jako mama serdecznie polecam taką książeczkę z ćwiczeniami, które ułatwiają pisownię, a także poszerzają słownictwo dzieci.
Znajdziecie ją na stronie wydawnictwa w cenie 12,99 zł

Za możliwość zapoznania się z publikacją dziękuję wydawnictwu NIKO i zapraszam do zapoznania się z ofertą.
Stronę możecie odwiedzić klikając w baner.


http://wydawnictwoniko.pl/

Dla przypomnienia poprzednie pozycję wydawnictwa, które opisywałam:

Tropik matematyczny
Wycinanki
Świąteczne kolorki
Rysuj z reniferem
Uczymy się cyferek 

Co myślicie o takich ćwiczeniach dla dzieci?

Pozdrawiam Madzia :*

Komentarze

 1. Nie znam tej książeczki, ale na pewno jest ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo :) Strasznie lubię takie książeczki dla dzieci :)

   Usuń
 2. I to jest bardzo fajna sprawa! Dobrze wiesz, że lubię takie rzeczy, pomoce naukowe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że nie mam dzieci :) zdecydowanie tego typu książeczki powinny być w szkołach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama nie wiem czy się cieszę, że za parę lat młody będzie miał fajny wybór pomocy, czy mnie przeraża ile trzeba będzie z nim siedzieć przy lekcjach 😜

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pamiętam, że sama robiłam lekcje, a teraz jak nie pogonię do nauki to sam nie chce robić ;) A jak kiedyś byłyby takie pomoce to jeszcze chętniej bym odrabiała lekcje :)

   Usuń
 5. Takie książki jeszcze przed nami, ale dobrze wiedzieć, że są :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik