Recenzja książki ODKWASZANIE - Szybki i skuteczny sposób na zdrowie - Laura Wilson

(149.)


No i przeoczyłam rocznicę bloga. Myślałam, że mam jeszcze czas, a tu się okazuje, że pierwszy post pojawił się 21.09.2015r :)
Rok szybko zleciał :) a mi się to jeszcze nie znudziło i ciągle mam o czym pisać, tylko ten czas..... wciąż go zbyt mało....

To tyle refleksji. Dziś będzie o ODKWASZANIU organizmu.
Nie wiem czy pamiętacie, że kilka miesięcy temu zaczęłam ograniczać słodycze w mojej diecie. Przestałam pić kawę litrami, a także ją słodzić, to samo dotyczy herbaty. Kilogramy szybko zaczęły znikać, ale długo nie wytrzymałam. Miesiąc tyle dało się przeżyć bez ani jednego słodycza. Jadłam wtedy więcej owoców i innych rzeczy. Niestety walka z nałogiem skończyła się przegraną, nie jem ich aż tak dużo jak kiedyś, ale w niektóre dni miesiąca muszę po prostu muszę ;)
Do czego zmierzam. Kiedy nie jadłam prawie wcale cukru czułam się wprost rewelacyjnie. Budziłam się o 6 rano i byłam wyspana. Miałam więcej energii, siły i ochoty na wszystko -  Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

 

Mniej więcej wtedy też trafiłam na książkę Laury Wilson ODKWASZANIE - Szybki i skuteczny sposób na zdrowie. W niej znalazłam wiele porad oraz inspiracji. Chociaż słodycze znowu goszczą w moim życiu to inne porady zawarte w książce nadal stosuję. Dlatego też często jem kasze, które uwielbiam :)
Porady zawarte w książce i cała dieta alkaliczna kładzie nacisk na jedzenie roślin czyli warzywa, owoce i rozmaite kasze. Nie ma tam mięsa, wędlin, ryb, nabiału itd.
Jest tu przykładowy plan 21 dniowy z podanymi daniami jakie każdego dnia powinno się jeść.

"....W ciągu trzech tygodni twoje kubki smakowe zaczną doceniać i rzeczywiście preferować świeżą, zdrową żywność. W tym czasie możesz także zaobserwować takie skutki, jak utrata wagi, przypływ energii, lepsze trawienie i więcej..."

Kilka słów od strony technicznej;)

Tytuł: ODKWASZANIE - Szybki i skuteczny sposób na zdrowie
Autor: Laura Wilson
Stron: 272
Wydawnictwo Vital
Cena: 39,30 zł w tej chwili jest na stronie http://vitalni24.pl/ w promocji za 29,08 zł KLIK


"WIĘKSZOŚĆ WSPÓŁCZESNYCH CHORÓB BIERZE SIĘ Z ZAKWASZENIA.
CZAS SKORZYSTAĆ Z WIEDZY EKSPERTA I ROZWIĄZAĆ TEN PROBLEM."

"Autorka prezentuje dietę umożliwiającą odkwaszenie ciała i przywrócenie dobrego zdrowia. Uwzględnia przy tym istotne czynniki, takie jak światło słoneczne i głębokie dotlenienie, nawadnianie, sen oraz zrównoważony wypoczynek...."

Wybierz zdrowie zamiast zakwaszenia!
Autorka pokazuje nam jak ważne jest zdrowe odżywianie, dotlenienie, czyli przebywanie na świeżym powietrzu, a także ćwiczenia oddechowe. Również sen oraz picie wody. W każdym rozdziale przedstawia  pewne zasady, które powinniśmy stosować i jakie korzyści z nich płyną jeśli będziemy ich przestrzegać. Jest też lista produktów, które zakwaszają nasz organizm, by po odkwaszeniu nie wrócić do stanu poprzedniego.

Co daje nam stosowanie diety alkalicznej przez 21 dni:

Utrata tłuszczu;
Lepsza energia, która starcza na dłużej;
Pozytywne nastawienie;
Ogólne poprawienie stanu zdrowia.

 
Nie wiem czy umiałabym cały czas stosować tę dietę, ale wiem na pewno, że raz na jakiś czas takie "odtrucie" z "śmieci" w naszym ciele jest potrzebne. Dlatego też polecam książkę.
Kolejna, która może stać na półce i zawsze można do niej zajrzeć, przypomnieć sobie, albo znowu zastosować dietę alkaliczną by odkwasić nasz organizm. Oprócz diety, porad, zasad, listy produktów, które można i których nie powinno się jeść są też przepisy :) Osobiście uwielbiam książki, które zawierają treść, a dodatkowo jeszcze przepisy :) Pamiętajmy, że możemy wziąć tyle ile potrzebujemy z książki, nikt nie karze nam stosować diety od A do Z. Możemy wybrać to co nam pasuje i również zmienić swoje samopoczucie i zdrowie :)Dziękuję Wydawnictwu Vital za możliwość zapoznania się z tą książką. 
Zaglądam i nadal będę zaglądała do niej często :)


Zapraszam na stronę wydawnictwa 

http://wydawnictwovital.pl/http://wydawnictwovital.pl/

Znacie tę książkę ? Albo dietę alkaliczną?

Miłej soboty :)


 

Komentarze

 1. ju,ż wiem co koleżance na urodziny kupię:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam tej książki, ale też nie czytam takich poradników;) U mnie ze słodyczami jest tak, że nigdy sobie ich nie odmawiam, jak mam ochotę to jem, ale wiem, że jest to sporadyczne. Napojów w ogóle nie słodzę, pije tylko wodę, kawę i herbatę, jeżeli od czasu do czasu nie zjem czegoś z cukrem to po prostu mi słabo;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie stosowanie diety jest bardzo trudne :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam za dużo o tej książce ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cukier i gluten, to dwaj zabójcy, bo cukier to wiadomo, a gluten przekształca się w organizmie w cukier.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, ale ja i tak nie mogę całkowicie zrezygnować ze słodyczy :(

   Usuń
 6. przydatna książka :) odżywiam się zdrowo ale wiele produktów zdrowych zakwasza organizm więc trzeba znaleźć złoty środek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym się oduczyć słodzić kawę i herbatę, ale bez cukru mi nie smakują ;(

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię tego typu książki, mam w domu podobną :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ta książka to coś w sam raz dla mojej mamy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik