Piotr Borlik - Czterdzieści dusz

 

Witajcie
 
 
Piotr Borlik - Czterdzieści dusz

 

Jak tylko dowiedziałam się kto będzie gościem w naszej bibliotece, zaczęłam szukać książki autora by móc chociaż odrobinę zaznajomić się z jego twórczością.
Książek do wyboru Pana Piotr Borlik jest cała masa, ale jedno spojrzenie na okładkę, kilka słów wstępu, bez recenzji i wiedziałam, że ta publikacja jest dla mnie.
Do spotkania nie udało mi się jej przeczytać, ale w tej chwili jestem po lekturze i muszę przyznać, że to było to. Było krwawo, była zagadka, było trudno i mroczno. Przyznaję, że przez cały czas nie czułam napięcia, ale tutaj nie było na to czasu. Akcja dzieje się szybko. Już po jednej nocy zaczynają się dziać nietypowe i dziwne wydarzenia...
Klasztor jakiego nie znacie da dużo do myślenia. W odróżnieniu od autora jestem osobą głęboko wierzącą, ale zupełnie nie przeszkadzało mi to w odkrywaniu złych tajemnic kościoła. Niegdy nie wkładam nikogo do jednego "worka" a za złe uczynki karę powinni ponieść winni. Tu winnych było aż czterdziestu... Każdy miał coś za uszami.
Publikacja do najchudszych nie należy, a jednak czytało się szybko. Jak na moje możliwości czasowe myślę, że poszło mi naprawdę dobrze. Każda książka Pana Piotra jest inna, ale jeśli lubicie nieco krwawe kryminały to czytając #czterdzieścidusz będziecie zadowoleni.
 


 Czytaliście?

Komentarze

 1. Muszę wreszcie poznać twórczość tego autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka przyciąga wzrok. Być może skuszę się na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznaję bez bicia, że jeszcze nie czytałam nic a nic Borlika. Zawsze mi jakoś umykał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyznam, że jeszcze nie czytałam jego książek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik