UWOLNIJ SWÓJ TALENT Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony - Malwina Faliszewska/ Recenzja książki

 Witajcie 


Nie mogłam uwierzyć kiedy zobaczyłam datę ostatniego wpisu. Wiedziałam, że dawno nie pisałam, ale żeby aż miesiąc? Naprawdę dużo się u mnie w tym czasie działo.

Pod koniec kwietnia trochę mnie rozłożyło. Niby takie zwykłe przeziębienie, ale długo dochodziłam do siebie, a potem już były przygotowania do Pierwszej Komunii mojego młodszego syna. 

Książka o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć jest ze mną od niemal połowy kwietnia. Jak tylko przeczytałam jej opis wiedziałam, że jest to publikacja stworzona dla mnie. Kiedy przyszła paczuszka tego samego dnia zaczęłam czytać.

 Jak mi poszło? I czy znalazłam swój talent? O tym przeczytacie poniżej ;)

 

UWOLNIJ SWÓJ TALENT Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony - Malwina Faliszewska/ Recenzja książki

 

O autorce słów kilka

Autorką książki UWOLNIJ SWÓJ TALENT jest Pani Malwina Faliszewska. To certyfikowana trenerka i coach mocnych stron Instytutu Gallupa. Wystąpiła na TEDx Warsaw Women w 2018 roku, prowadzi również popularny podcast. Pomaga kobietom wykorzystać swój potencjał by sięgały po więcej. 

Miałam przyjemność pierwszy raz przeczytać i poznać Panią Malwinę trochę bliżej, ponieważ wcześniej nie spotkałam się z jej książkami. Zdziwiło mnie to, bo ja dużo szukam i czytam takich książek, a jednak dopiero teraz się z nią spotkałam na stronach UWOLNIJ SWÓJ TALENT. 

 

UWOLNIJ SWÓJ TALENT Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony - Malwina Faliszewska/ Recenzja książki

UWOLNIJ SWÓJ TALENT Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony - Malwina Faliszewska/ Recenzja książki

UWOLNIJ SWÓJ TALENT Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony - Malwina Faliszewska/ Recenzja książki

 

Książka jest oczywiście podzielona na rozdziały, można by czytać w dowolnym momencie. Jednak uważam, że najlepiej przejść przez nią po kolei i tak jak z większością poradników przepracować krok po kroku. 

Na początku poznajemy historię autorki. Opowiada nam o tym jak to się stało, że jest w tym miejscu w którym się znajduje dzisiaj. Udowadnia swoim przykładem, że nie zawsze kiedy spotyka nas porażka to znaczy, że źle się stało. Czasami jest ona potrzebna by czegoś doświadczyć, by dostać pewną lekcję, a potem spróbować drugi raz i z większą wiedzą zacząć od nowa.

Bardzo mi się podobało to, że poznajemy tę historię na samym początku, lubię czytać takie opowieści. Tym bardziej, że na jej końcu jest dobre zakończenie. Takich historii związanych z pracą i talentem mamy tutaj dużo więcej. Początkowo myślałam, że będą długie i nie uda mi się wszystkiego przeczytać, ale właśnie nie. Pani Malwina świetnie napisała każdy przykład, krótko, zwięźle i na temat, a potem już tylko weryfikacja tego co mogło pójść lepiej i co można by zrobić inaczej.

Oprócz historii osób, które miały różne przygody w swojej karierze zawodowej i nie tylko, znajdziemy tutaj też ćwiczenia, które ułatwią nam znalezienie naszych mocnych stron i naszego ukrytego talentu, jeśli jeszcze go nie znamy. Jeśli znamy tym łatwiej będzie z organizacją w pracy, a być może i z jej zmianą. Zdziwiło mnie jak bardzo ludzie mogą męczyć się w swojej pracy nie robiąc tego co kochają i w czym czują się naprawdę dobrze. 

  

Jak to było ze mną? Czy znalazłam swój talent?

Zaczynając czytać książkę mknęłam jak burza. Strony leciały jak szalone, ale w końcu trochę się zatrzymałam. Zaczęłam się zastanawiać czy jestem jedyną osobą, która faktycznie nie ma żadnego talentu i żadnych mocnych stron? Były tam ćwiczenia typu "zapytaj znajomych jak cię widzą". Nie zebrałam się jeszcze na odwagę by zapytać jakie mocne strony we mnie widzą, ale ja czytając tę publikację szukałam ich naprawdę mocno i początkowo byłam sfrustrowana. Chodziłam i marudziłam mężowi, że nie mam talentu. Zawsze myślałam, że można się wszystkiego nauczyć. Każdy może robić to co kocha, ale jeśli ktoś jest w czymś dobry to zawsze będzie lepszy od tego kogoś kto nie jest w danej dziedzinie mocny, więc ten słabszy musi pracować więcej, a i tak zawsze będzie z tyłu. No i poczułam się zniechęcona. Ja już naprawdę robiłam wiele rzeczy w swoim życiu i nadal nie znalazłam swoich super mocy ;) jednak ciągle szukam...

Niemniej jednak nie można patrzeć tylko na mój przykład. Jestem wyjątkiem od reguły, a może źle szukam? Książka jest niesamowicie ciekawa. Ćwiczenia są rozwijające i dające do myślenia. Zresztą poradniki mają to do siebie, że mają nas czegoś nauczyć o sobie. Myślę, że powinni sięgnąć po niego Ci, którzy chcą coś u siebie zmienić, ale i znaleźć. Jeśli nie możecie znaleźć swoich mocnych stron to zapytajcie znajomych. Niech zaznaczą te cechy, które uważają, że pasują do Ciebie. Jest ich całe mnóstwo w książce. Ja chyba tak zrobię ;)

To publikacja z tych do których można ciągle wracać. Nie jest to książka, którą raz przeczytamy i pójdzie w kont. To poradnik, ale i zeszyt ćwiczeń, który wypełniony może nam służyć jeszcze wiele lat. Być może po czasie znajdziemy w nim coś czego o sobie nie wiedzieliśmy wcześniej?

 

UWOLNIJ SWÓJ TALENT Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony - Malwina Faliszewska/ Recenzja książki

 

Podsumowując w książce UWOLNIJ SWÓJ TALENT znajdziecie sposoby na odkrycie talentów, ćwiczenia, które przeprowadzą przez proces odkrywania. Niezwykle praktyczne porady, które pomogą zmienić talent w mocne strony. A także inspirujące historie ludzi, którzy zmienili swoje życie. 


"Nie trać ani chwili, bo właśnie teraz jest najlepszy moment na zmianę!"


Za możliwość poznania tej niesamowitej książki dziękuję wydawnictwu:


 A Wy jaki macie talent?

Jestem bardzo ciekawa :) Dajcie  koniecznie znać!


Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik