GRA RECTO VERSO Buduj imprezowo! - Gra planszowa z drewnianymi klockami - Dużo zdjęć

 Witajcie

 

W dzisiejszym "elektronicznym" świecie mam wrażenie, że dzieci mają coraz większe trudności w skupieniu uwagi. Sama przez to, że dużo pracuję przy komputerze i często korzystam z telefonu mam czasami z tym problem. Dorosły jednak wie, że musi coś zrobić i nawet po przerwie i tak wróci do swoich ważniejszych zajęć. Dzieci natomiast przez to, że dużo były w domu mają jeszcze ciężej. 

Jest jednak na to rada, by wrócić powoli do normalności i uczyć dzieci skupienia uwagi na dłużej, logicznego myślenia i pracy zespołowej. Najlepszym sposobem na to jest granie w gry! Oczywiście niekomputerowe, a planszowe. Będąc na kwarantannie siadaliśmy i graliśmy w monopol, szkoda, że wtedy nie było z nami RECTO VERSO. Rewelacyjna gra, w której każdy gra z każdym i każdy musi być partnerem w zespole.

Dzisiaj właśnie chciałabym pokazać Wam tę świetną grę, która nie tylko da rozrywkę, umili czas, ale też i pomoże w wielu rozwijających aspektach, które są potrzebne naszym dzieciom.

 

GRA RECTO VERSO Buduj imprezowo! - Gra planszowa z drewnianymi klockami - Dużo zdjęć
RECTO VERSO Buduj Imprezowo! To gra planszowa, która przychodzi do nas zapakowana w ślicznym kartoniku.

 W  środku znajdujemy:

 • dwustronną planszę
 • 100 punktów zwycięstwa
 • 30 małych sześciokątnych żetonów partnerów (5 z każdego koloru)
 • 6 dużych żetonów graczy
 • 11 drewnianych klocków do budowy
 • 32 karty budowli niebieskie - wersja łatwa
 • 32 karty budowli fioletowe - wersja trudna
 • pudełko również jest częścią gry 
 • instrukcję

Wszystkie elementy są bardzo dobrej jakości. Klocki są drewniane, bardzo dokładnie wyszlifowane, rogi są zaokrąglone. Dokładnie pomalowane. Żetony grube i mocne, karty sztywne, ale nie tekturowe.


CEL GRY

Celem gry jest jak najszybsze ułożenie budowli, która jest na wybranej karcie.

Kartę umieszczamy na planszy w przeznaczonym do tego miejscu. Każdy z partnerów w rundzie widzi po swojej stronie inną budowlę, ale z tych samych kloców. Muszą w jak najkrótszym czasie zbudować tę budowlę tak, żeby każdy miał dokładnie to co na karcie, ale nie mogą patrzeć na stronę partnera. 

Kto pierwszy ułoży woła RECTO,  druga osoba po ułożeniu woła VERSO!

Żetony są po to by wiedzieć z kim się gra w danej rundzie, mieszamy je i losujemy. Mamy też żetony punktowe. Potrzebny jest stoper do grania. Ta osoba, która akurat w rundzie nie bierze udziału losuje kartę i wkłada tam gdzie ma być, zakrywa ją i na trzy cztery odkrywa.

Wygrywa ten, kto zbierze jak najwięcej punktów. Jeśli któryś z graczy się pomyli, nikt nie otrzymuje punktu. W rundzie zawsze biorą udział wszystkie klocki. Nawet jeśli ich nie widać to trzeba tak ułożyć budowlę by nie było żadnego pustego miejsca. Jedynie w łatwej wersji nie bierze udziału czerwony klocek. 

Ilość punków jaka zostaje przypisana do czasu ułożenia budowli jest na kartoniku z boku.

 

 

NIE WYRZUCAJCIE RAMEK po żetonach! Trzeba je ułożyć na dole pudełka, ponieważ wtedy całość jest wyżej. Tutaj nawet po rozpakowaniu wszystko zostaje.

Podoba mi się to, że do gry były dołączone woreczki strunowe. Od razu można żetony schować bez obawy, że się zgubią.

  

Gra jest świetna. Dużo zabawy, dużo myślenia! Fajne jest to, że każdy gra z każdym, ale jednocześnie punkty zbiera się samemu. Pudełko jest takiej wielkości, że myślę iż można je zabrać nawet w podróż samochodem.

 


 

Serdecznie polecamy RECTO VERSO.

Szukajcie jej na stronie EGMONTKomentarze

 1. Uwielbiam drewniane klocki. Moje dzieci także.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie że gra zmusza do logicznego myślenia, a przy tym zapewnia wspaniałą zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię gry planszowe i chętnie kupuję nowe chociaż nie zawsze mamy czas usiąść i grać, a szkoda. Gra wydaje się bardzo ciekawa 😊

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik