3 KOMIKSY DLA DZIECI OD EGMONT: Jonka, Jonek i Kleks; Ptyś i Bill - Przygody Spaniela; Oto Tosia - Gdzie jesteś, Panie Precel?

Witajcie

Dzisiaj zapraszam na kilka słów o przepięknie wydanych książkach wydawnictwa EGMONT.
Te książki to komiksy, komiksy dla dzieci. 
O czym są i jak się prezentują o tym poniżej :)
Pierwsza, którą chciałabym Wam pokazać to:


JONKA, JONEK I KLEKS - ODWIEDZINY SMOKA

Od wydawnictwa:Odwiedziny smoka to dziewiąty tom o trojgu przyjaciół – Jonce, Jonku i Kleksie. Przygody legendarnych bohaterów polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach czasopisma „Świat Młodych”. Jonka i Jonek to dwoje nastolatków, którzy dzięki Kleksowi – niezwykłemu duszkowi atramentowemu – wkraczają w świat marzeń i fantazji. Granice tej krainy wyznacza tylko ich wyobraźnia. Kleks nie potrafi usiedzieć w miejscu. Uczy się fotografowania, zaczyna malować obrazy, próbuje skonstruować komputer, zakłada hodowlę rybek, przygotowuje pokazy magiczne, teatr kukiełkowy i opowiada dzieciom bajki. Wyrusza z przyjaciółmi na bal karnawałowy w górach i obóz harcerski, gdzie spotyka przedstawiciela obcej cywilizacji. Kleksa odwiedzi też księżniczka z odległej Pelikanii wraz ze swoim smokiem, co wywoła w mieście duże poruszenie. W albumie zaprezentowane zostały komiksy, które ukazywały się w „Świecie Młodych” w latach 1977–1980. Tylko jeden z nich – Na wakacjach – był w przeszłości wydany w formie książkowej. 

Szarlota Pawel (1947–2018) – graficzka, rysowniczka i scenarzystka komiksowa oraz ilustratorka, nazywana „pierwszą damą polskiego komiksu”, była jedną z największych i najsłynniejszych artystek komiksu w Polsce. Znana była także z humorystycznej serii Kubuś Piekielny, publikowanej w „Świecie Młodych”.
Książka w miękkiej okładce, formatu większego niż zeszyt szkolny.
W środku znajdziecie świetny komiks, taki jak były kiedyś, z rewelacyjnymi ilustracjami. Tekst jest dość mały i jak dla mnie to jest go dużo, więc myślę, że książka spodoba się bardziej starszej grupie dzieci.  


Ilość stron 72
Komiks kupicie >tutaj<

Drugą książka jaką chciałabym Wam dzisiaj pokazać to również komiks:

Ptyś i Bill - Przygody Spaniela Od wydawnictwa:


Przygody dwóch spryciarzy: chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Przygody spaniela, Psi zysk i Oto oni!. Tata Ptysia wydaje się spokojnym pracownikiem dużej firmy, kiedy jednak zabiera się za uprawianie sportu, wszyscy go podziwiają. Mama Ptysia wydaje się spokojną gospodynią domową, kiedy jednak coś sobie wymyśli, postawi na swoim. A Ptyś i Bill... Nie, oni nawet nie sprawiają wrażenia spokojnych! Ciągle szaleją i mają dziwne pomysły. Wiele z nich kończy się i śmiesznie, i strasznie, ale to nie zniechęca chłopca i jego psa do kolejnych wariactw. Przekonują się o tym na własnej skórze nie tylko kelnerzy czy listonosze, ale nawet policjanci! Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove (Sisters, Kasia i jej kot) i grafik Jean Bastide (Sherlock Holmes Society, Wojna Sambre’ów).
Publikacja formatu podobnego do poprzednika, czyli trochę większa niż zeszyt szkolny.Całkiem spora książeczka,  bo ma aż ponad 140.
W środku świetny komiks z bardzo przyjemnymi ilustracjami o przygodach małego chłopca i jego psa.
Tutaj czcionka jest zdecydowanie większa i tekstu jest mniej, więc spodoba się młodszym dzieciom, ale takim, które już nie mają problemów z czytaniem.Komiks do kupienia >tutaj<


Ostatnia książka to:


OTO TOSIA - GDZIE JESTEŚ, PANIE PRECEL?
Od wydawnictwa:Drugi tom komiksu dla dzieci o przygodach ciekawej świata i żądnej przygód Tosi i jej kota Pana Precla. Kacikrala zjawia się tam, gdzie można się go najmniej spodziewać. Czai się w wysokiej trawie i spogląda z cienia. Kiedy natrafi na nieostrożne dziecko, porywa je do swojej chaty i tam... Pożera! To tylko fragment opowieści, przekazywanej z pokolenia na pokolenie kolejnym poszukiwaczom przygód. Ile w niej prawdy? Nie wiadomo. Nagle Pan Precel znika w wysokiej trawie. Czy Kacikrala jednak istnieje? Czy porwał przyjaciela Tosi? Gdzie teraz jest Pan Precel? 

Autorką komiksu jest Marta Falkowska, z wykształcenia architekt, z zamiłowania uzdolniona rysowniczka i scenarzystka komiksów. 
Komiks nagrodzony w trzeciej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”. 
Komiks dużego formatu, z obwolutą. Okładka miękka, na niej w środku, informacje o autorce.
W środku zabawna, ciekawa i bardzo kolorowa przygoda Tosi. 
Myślę, że ten komiks jest już skierowany do młodszych dzieci. Tekstu jest mało, a czcionka duża.Książka do kupienia >tutaj<


Wszystkie trzy komiksy bardzo nam się spodobały, dlatego polecamy :)
Wasze dzieci lubią komiksy? A może sami je czytacie?
Komentarze

 1. Çocukluk kahramanlarım 😊 izlediğim birçok çizgi filmin bu şekilde elimde kitaplarının olmasını dilerdim 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam jeszcze komu zaproponować tych komiksów. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Moi bratankowie jeszcze sa za mali, ale mysle ze za jakis czas tez siegna po komiksy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako dziecko uwielbiałam komiksy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas na razie komiksy nie wzbudzają większego zainteresowania, nie ten wiek jeszcze :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mam już małych dzieci ale komiksy uwielbiam nadal :) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak Jasiek będzie większy to na pewno będę mu kupować książeczki i komiksy :)
  Bardzo ciekawe propozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tego niebieskiego ludka kiedys kolekcjonował mój brat :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeny jak ja dawno nie widziałam komiksów :D pamietam jak uwielbiałam je czytac jako dziecko :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo radosne i miłe dla oka:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie ciekawe propozycje. Dawno nie sięgałam po komiksy i sama z chęcią bym je przeczytała. :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak bylam dzieckiem uwielbialam komiksy

  OdpowiedzUsuń
 13. U nas komiksy się sprawdzają. Córka uczyła się na nich czytac.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik