ZŁOTA GWIAZDKA - EMILIA KIEREŚ Idealna książka na święta Bożego Narodzenia dla dzieci, pełna ciepła i optymizmu.

 Witajcie

 

Wydawałoby się, że pod koniec października jeszcze nikt nie myśli o świętach, ale nim się obejrzymy,  one już będą blisko. Dlatego zanim wprawimy się w świąteczny nastrój zapraszam na recenzję książki, która będzie idealna przed tym czasem.

 

ZŁOTA GWIAZDKA - EMILIA KIEREŚ

 

Antek to sympatyczny chłopiec, który bardzo kocha swoją mamę i kiedy musi kilka dni bez niej wytrzymać wydaje mu się, że ten czas nie ma końca. 

Właśnie zaczynają się ferie przedświąteczne, a Antek nie może się doczekać kiedy z tatą i starszą siostrą pojadą do cioci, gdzie właśnie jest jego mama z małym braciszkiem. Pojechała wcześniej, a dzieci musiały zostać na szkolnych Wigiliach. 

 

ZŁOTA GWIAZDKA - EMILIA KIEREŚ

ZŁOTA GWIAZDKA - EMILIA KIEREŚ

 

Antek bardzo cieszy się z tego, że ma młodszego braciszka, ale jak się okazuje od kiedy się pojawił, wszyscy mają dla niego mniej czasu, a w szczególności mama.

Kiedy już cała rodzinka w komplecie pojawia się u cioci i wujka chłopiec nadal czuje, że jest trochę niepotrzebny i jakby niezauważony. Jedyne dobre co się wydarzyło to to, że spadł śnieg i cała kraina jest pod białą pierzynką. 

Antek pewnego razu kiedy wyszedł na dwór i rozglądał się po okolicy wpadł na dziwny ślad. Czy odkryje tajemnicę zagadkowej znajomej? I czy święta będą dla niego udane? O tym musicie przeczytać sami.

 

ZŁOTA GWIAZDKA - EMILIA KIEREŚ


Pamiętacie jak pisałam o SREBRNYM DZWONECZKU? Była tam dziewczynka o imieniu Marysia, to właśnie starsza siostra Antka, a ona wtedy właśnie spodziewała się przyjścia na świat brata.

Tak jak i w pierwszej części, którą czytałam bardzo mi się podobał język autorki, tak i teraz byłam nim zauroczona. Piękne opisy krajobrazów, ciepło rodzinne i zagadka. Do tego wszystkiego jeszcze piękne ilustracje. To idealna książka przed świętami, ale i w ich trakcie, która dodatkowo wprawi w pozytywny nastrój. Robienie pierogów będzie o wiele przyjemniejsze kiedy najpierw przeczyta się tak cudną opowieść.

Serdecznie polecam ZŁOTĄ GWIAZDKĘ, a sama nie mogę się doczekać kiedy w moje ręce wpadnie kolejna część publikacji pani Emilii. 

 

ZŁOTA GWIAZDKA - EMILIA KIEREŚ

 


Książkę ZŁOTA GWIAZDKA znajdziecie >>>tutaj

Komentarze

Prześlij komentarz

Copyright © Domowy Klimacik